Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5993
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Gmina likwiduje tzw. gniazda

Środa, 8 maja 2019, 8:08
Aktualizacja: Czwartek, 9 maja 2019, 9:13
Autor: WAC
Mysłakowice: Gmina likwiduje tzw. gniazda
Fot. UG Mysłakowice
Gmina Mysłakowice przystąpiła do likwidowania tzw. „gniazd”, czyli punktów do segregacji odpadów komunalnych w miejscach powszechnie dostępnych.

Jak argumentują samorządowcy, głównym powodem jest to, że do pojemników na papier, szkło, metal i tworzywa sztuczne trafiają nie tylko odpady komunalne, ale także odpady z działalności gospodarczej i te które uznawane są za niebezpieczne. W związku z tym firma odbierająca odpady z „gniazd” ma problem z przekazywaniem ich do dalszego zagospodarowania. Według zapowiedzi, ogólnodostępne pojemniki do segregacji odpadów zostaną zlikwidowane już w najbliższy poniedziałek - 13 maja.

Zestawy pojemników do segregacji pozostaną ustawione w zabudowie wielolokalowej przypisane do konkretnych, wskazanych budynków z przeznaczeniem tylko dla mieszkańców – informuje Urząd Gminy w Mysłakowicach.

Z zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej odpady będą odbierane z worków (które wydaje gmina) lub pojemników, w które właściciel wyposaża swoją nieruchomość. Właściciele nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (budynki sąsiednie, wspólnoty ) mogą wystąpić o ustawienie „gniazd”, jeżeli wskażą właścicieli lokali, którzy będą z nich korzystać we właściwy sposób lub wyposażyć nieruchomość w pojemniki w określonej kolorystyce.

Twoja reakcja na artykuł?

21
49%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
14
33%
Złości
5
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group