Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7209
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Głosowisko” – świąteczny koncert w „Muflonie”

Niedziela, 1 grudnia 2019, 12:11
Aktualizacja: Wtorek, 3 grudnia 2019, 15:08
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: „Głosowisko” – świąteczny koncert  w „Muflonie”
Fot. MDK "Muflon"
W piątek, 6 grudnia, o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie serdecznie zaprasza na koncert, podczas którego wystąpią z nastrojowym repertuarem świątecznym: laureatki i laureaci XI Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2019, zespół Sybiraczki i Kresowianie, Renata Galik – wokalistka z Wlenia oraz dzieci z pracowni wokalnej MDK „Muflon”. Wstęp bezpłatny.

Świąteczny koncert laureatów jest plonem IX Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2019, który pogłębia zainteresowanie kulturą polskiej piosenki wśród dzieci i młodzieży. Zachęca młodych wokalistów i wokalistki do odkrywania repertuaru, który łączy w sobie mądre teksty i wspaniałą muzykę. Konkurs służy także upowszechnianiu twórczości autorskiej, inspiruje do indywidualnych poszukiwań muzycznych oraz jest szansą dla wykonawców dorosłych, by zadebiutowali na scenie.

W pierwszy piątek grudnia 2019 roku, w sali widowiskowej MDK „Muflon” zaśpiewają między innymi laureaci w kategorii wiekowej 7–12 lat, czyli Wiktor Pindel (I miejsce), Anna Sobkowicz (II miejsce), Agata Lizak i Dominika Głąb (ex aequo – III miejsce); laureatki w kategorii wiekowej 13–17 lat, czyli Maja Majchrzak (I miejsce), Julia Kamińska (II miejsce) i Dominika Wolska (III miejsce), oraz zwyciężczyni w kategorii wiekowej 18 plus, czyli Ewa Dziekanowska (I miejsce).

Świąteczną aurę koncertu potrzyma występ Renaty Galik z Wlenia, absolwentki Społecznej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze. W jej wykonaniu usłyszymy „Wiarę, nadzieję, miłość”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Kolędę dla nieobecnych”.

W odsłonie świątecznej zaprezentują się również dzieci z pracowni wokalnej MDK „Muflon”, którą prowadzi Anna Kosa – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, współzałożycielka zespołów „W Tym Sęk” oraz „A.M.A Trio”.

XI Konkurs Piosenki Polskiej „Głosowisko” 2019 został dofinansowany z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group