Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 6 listopada
Imieniny: Feliksa, Ziemowita
Czytających: 10354
Zalogowanych: 55
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Głód w kuchniach

Środa, 17 maja 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Brakuje kucharzy. Restauratorzy gotowi są płacić za ich pracę coraz więcej. Tymczasem nie bardzo mają komu, bo nasi kucharze pracują w restauracjach całej Europy, a u nas im się nie chce.

Anna Kuncewicz, właścicielka restauracji z Krzeszowa, obawia się, że sama spędzi letni sezon w kuchni, bo nie może znaleźć doświadczonego i odpowiedzialnego kucharza.

Powiatowy urząd pracy w Kamiennej Górze ma na swoich listach 24 bezrobotnych kucharzy. Większość z nich nie jest gotowa na pracę w weekendy i święta, wtedy, kiedy są swoim szefom najbardziej potrzebni.

Są też tacy, którzy wprost deklarują niechęć do podjęcia pracy. Gdyby sami odmówili straciliby ubezpieczenie zdrowotne i status bezrobotnego na 3 miesiące. Dlatego nie odmawiają tylko zniechęcają potencjalnych pracodawców.

Mówią, że niewiele potrafią, że mają chorych członków rodziny i nie mogą być dyspozycyjni. To zwykle wystarcza by pracy nie dostali i nie stracili praw bezrobotnego.

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
746
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Nie myjesz zębów i idziesz spać? Oto konsekwencje
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Złoty pociąg – krok do przodu czy w bok?
 
Jelonka wczoraj
Tango za Zabobrzu
 
Seniorzy
Wcześniejsza emerytura dla wybranych
 
Aktualności
Zbiornik po wielkim remoncie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group