Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10019
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gitaromania tuż, tuż. Warto tam być

Piątek, 3 lutego 2017, 8:12
Autor: Org
Jelenia Góra: Gitaromania tuż, tuż. Warto tam być
Fot. Organizator
W dniach 9 – 11 lutego już po raz jedenasty Cieplice rozbrzmiewać będą muzyką gitarową za sprawą „GITAROMANII” – XI Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka. Organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze.

- Zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic na koncerty i przesłuchania konkursowe. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Tylko na koncert finałowy w Pałacu Pakoszów ( 11.02.2017) obowiązuje wcześniejsza rezerwacja – informują organizatorzy.

Ogólnopolski Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka „GITAROMANIA” został wymyślony i zaprojektowany przez tragicznie zmarłego w 2009 r. Łukasza Pietrzaka. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w styczniu 2005 r. w Jeleniej Górze–Cieplicach pod nazwą Transgraniczny Festiwal i Konkursu "GITAROMANIA".

W trakcie XI festiwalu odbywać się będą konsultacje dla uczniów szkoły, przesłuchania w dwóch grupach wiekowych oraz 3 koncerty wieczorne i koncert laureatów. Uczestnicy będą mieli możliwość doskonalenia warsztatu muzycznego na lekcjach mistrzowskich, prowadzonych przez jurorów profesorów akademii muzycznych.

„Gitaromanię” wyróżnia spośród innych tego typu imprez, odbywających się w Polsce formuła, która oprócz nagradzania laureatów, zakłada nagrodę dla indywidualności gitary tzw. „Wielkiego Gitaromaniaka”. Innowacją jest, że uczeń, który w ramach poprzedniej edycji konkursu otrzymał tytuł „Wielkiego Gitaromaniaka” ma możliwość zaprezentować swój dorobek podczas koncertu kolejnej edycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group