Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 4397
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gimnazjum nr 3 i „Elektronik” – tuż przed połączeniem

Środa, 15 czerwca 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
Jelenia Góra: Gimnazjum nr 3 i „Elektronik” – tuż przed połączeniem
Fot. Angela
W lipcu br. rozpocznie się remont pomieszczeń gimnazjum, które dotychczas nie były użytkowane, a które zostaną przeznaczone pod sale lekcyjne i pracownie dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych, którzy przeniosą się do placówki przy ul. Grunwaldzkiej od początku przyszłego roku szkolnego. Znana jest już nowa nazwa połączonych szkół.

Wczoraj rozstrzygnięto przetarg na to zadanie, ale wykonawcy jeszcze nie wybrano. W budżecie na ten cel zarezerwowano bowiem tylko 300 tys. zł, a najniższa złożona oferta opiewała na kwotę 417 tys. zł. Łącznie złożono trzy oferty, wartość pozostałych to 546 tys. zł i 566 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że budżet na ten cel zostanie o brakującą kwotę zwiększony.

- Dostosowanie pomieszczeń w Gimnazjum nr 3 jest niezbędne do tego, by uczniowie tych dwóch placówek zmieścili się w obiekcie przy ul. Grunwaldzkiej i mieli zapewnione odpowiednie warunki do nauki. Zadanie będzie polegało na przystosowaniu nieużytkowanych dotychczas pomieszczeń na biuro, sale lekcyjne czy też specjalistyczne pracownie, w których zamontowany będzie sprzęt specjalistyczny, który „Elektronik” posiada – mówi Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Po długich rozmowach ustalono też nazwę dla połączonych placówek: Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

- W tej sprawie nie było sporu, ale rzeczywiście każda z placówek chciała się zaprezentować w tej nazwie. Najważniejsze, że dyrektorzy doszli do porozumienia – mówi szef wydziału edukacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group