Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6361
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjum nr 2 do likwidacji. Zapadła oficjalna decyzja

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 8 maja 2012, 16:49
Aktualizacja: Środa, 9 maja 2012, 10:36
Autor: Petr
Fot. Petr
Oficjalna decyzja o likwidacji Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Krzywoustego w Jeleniej Górze zapadła dzisiaj na XXV Sesji Rady Miejskiej w ratuszu. Za likwidacją głosowało 11 radnych. Przeciw 6, natomiast 4 wstrzymało się od głosu. – Czy to jest rzeczywiście konieczne? Czy w ten sposób łata się dziurę budżetową? – pytała obecna na sesji posłanka PiS Marzena Machałek.

Projekt uchwały w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Krzywoustego w Jeleniej Górze był niewątpliwie punktem kulminacyjnym dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w ratuszu. Po burzliwej dyskusji za likwidacją opowiedziało się 11 radnych; przeciw 6 (w tym Miłosz Sajnog, Rafał Piotr Szymański, Oliwer Kubicki, Krzysztof Mróz, Ireneusz Łojek oraz Zbigniew Ładziński) natomiast 4 wstrzymało się od głosu.

– Nie przekonują nas argumenty, że część szkół w Jeleniej Górze jest nierentowna. Uważamy, że likwidacja placówek oświaty będzie miała negatywny wpływ na jakość kształcenia uczniów w naszym mieście. Szkoły, które pozostaną będą przepełnione. Nie widzimy żadnych szans na poprawę sytuacji w oświacie poprzez wdrażanie działań tego typu. Co więcej, czy miasto daje faktyczną gwarancję nauczycielom z likwidowanych szkół, że nie stracą pracy? – wypowiadali się Ireneusz Łojek, Krzysztof Mróz i Miłosz Sajnog.

– Nauczyciele zostaną zatrudnieni w innych placówkach. Nie stracą pracy – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Uchwały, które zostały podjęte, mają na celu racjonalizację sieci szkół w mieście. Likwidacja „Dwójki” jest konieczna i została pozytywnie zaopiniowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Konieczne są również decyzje w sprawie innych szkół przedstawione na dzisiejszej sesji - tłumaczy naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej UM w Jeleniej Górze Paweł Domagała.

Jakie decyzje? M.in. o rozwiązaniu Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych i Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze; powstaniu Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Jeleniej Górze, Zespołu Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze a także Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze.

– Czy to jest rzeczywiście konieczne? Czy w ten sposób łata się dziurę budżetową? – pytała posłanka PiS Marzena Machałek, która była obecna na dzisiejszej sesji z uwagi na propozycję złożoną przez radnego Krzysztofa Mroza, aby wziąć pod obrady projekt uchwały w sprawie nadania TV Trwam koncesji cyfrowej. Ta nie spotkała się jednak z aprobatą Rady Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75) Dodaj komentarz

~uy 8-05-2012 17:00
PO - Polskę odsprzedamy - to jest ważne dla tych co teraz są u władzy
~ 8-05-2012 17:10
Brawo PO i poplecznicy zlikwidować wszystko, to genialne rozwiązanie na miarę czasów współczesnych, w których jelenia dziura i tak nigdy się nie znajdzie!i
~greats 8-05-2012 17:24
no, elektronik do 3, 2 zlikwidować, rolnika łączyć z gastronomem, co jeszcze? Proponuję zlikwidować wszelkie szkoły w promieniu 200km. Do tego obowiązkowa matma na maturze, opłacane poprawki, dozwolony jeden kierunek studiów, reszta za kasę. Nooo i potrzebujemy WYKSZTAŁCONYCH. żal...
~thx1138 8-05-2012 17:28
tak jak pan w sweterku mówił: nie będzie niczego. ale z drugiej strony jeśli to gimnazjum jest takie patologiczne i nic się nie dało zrobić to lepiej zlikwidować niż by było potem tak że byłyby produkowane kolejne patologiczne jednostki albo nie którzy rodzice z powodu rejonizacji byliby zmuszeni tam posłać dzieci
~qw 8-05-2012 17:28
Na całym świecie działa przeciwko nam bezwzględna monolityczna konspiracja, która bazuje na ukrytych środkach , by rozszerzać swoją sferę wpływów. Jest to system, który powołał ogromne ludzkie i materialne zasoby w budowanie i zalegalizowanie wysoce skutecznej maszyny, a w jej skład wchodzą: operacje wojskowe, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe, polityczne. Jej przygotowania są ukrywane a nie ogłaszane. Jej pomyłki są grzebane a nie publikowane. Jej opozycjoniści uciszani a nie chwaleni - John Fitzgerald Kennedy
~pol 8-05-2012 17:32
Pod ręką Platformy Obywatelskiej Polska od kilku lat żyje z wyprzedaży majątku poprzednich pokoleń i zaciągania długów na koszt przyszłych. Ekonomiści biją na alarm: sprzedaż strategicznych sektorów gospodarki na rzecz zagranicznych inwestorów nie zasypie dziury budżetowej, za to zwiększy finansowy drenaż Polski i narazi nasz kraj na “wrogie przejęcie”. Prywatyzowanie w kryzysie jest nieracjonalne m.in. dlatego, że firmy prywatne mają teraz znacznie gorszy dostęp do kapitału niż państwa, które są w ocenie rynków bardziej wiarygodnym partnerem w czasach kryzysu.
~belfer 8-05-2012 17:49
Zastanawia mnie jedna kwestia... reforma oswiaty zakladala utworzenie gimnazjum aby oddzielic dzieci od mlodzierzy a traz powstaja dwa zespoly podstawowka + gimnazjum czyli zamiast przedreformowych 7-15 lat mamy zerowke i gimnazjum czyli 6-16 lat. W ktora to strone zmierza...
~aa 8-05-2012 17:57
Już teraz nie ma wolnych miejsc pracy w szkołach. To jak pan Domagałą znajdzie pracę dla zwolnionych nauczycieli z gimnazjum, Rolnika i Gastronoma????? Ludzie zostaną bez pracy i to jest fakt.
~handele 8-05-2012 18:00
Jeśli dobrze rozumiem to radni SLD, wstrzymali się od głosu tym samym poarli uchwałę i swojego naczelnika
~Dremo 8-05-2012 18:03
No i prawdą jest, że Gierek zadłużał kraj ale budował. Natomiast PO wszystko co po gierkowskie wyprzedał za bezcen a teraz jak hieny na to co zostało się rzucają, ponadto kraj zadłużyli o większe pieniądze ale nic z tego nie mamy. I nie mówić tu o paru kilometrach autostrad, które za unijne pieniądze powstają i w dodatku już wymagają poważnych remontów. Niestety PO to ludzie bez twarzy i pomimo afer będą siedzieć u władzy ile się da.
~Drenek 8-05-2012 18:16
ZŁODZIEJOM MÓWIMY STOP!!!!!!! Jeszcze trochę i z Polski się nic nie zostanie okradają nas tam z rządu jak się da i taka jest prawda czas zakończyć ten cyrk rządzących pseudokomunistów. Czy Kaczyński czy Tusk czy Palikot bez znaczenia wszyscy jadą na tym samym wózku zmieniają co chwilę partie i dalej NAS OKRADAJĄ!!!!! ZŁODZIEJOM MÓWIMY STOP!!!!!!!
~ 8-05-2012 18:16
PRZYWRÓCIĆ 8-KLASOWĄ PODSTAWÓWKĘ
~słiter 8-05-2012 18:17
.. i nie będzie niczego...
~no complex 8-05-2012 18:20
Również w czerwonej dolinie mamy M. Compleks interesów.
~soclib 8-05-2012 18:24
Jedną zlikwidują a drugą otworzą u Pankracego Ole!
~? 8-05-2012 18:26
Nauczyciele nie są wyjątkami, inni też stracili pracę... wielu nie pracuje w swoich zawodach ponieważ kazano się im przekwalifikować. Powtarzam nauczyciele nie powinni być uprzywilejowani jak do tej pory. Uczniów coraz mniej, a nauczycieli coraz więcej.
~ucieszony 8-05-2012 18:31
Ja się tam cieszę. Będzie gimnazjum w 15 a wiadomo jakie są teraz gimnazjalistki. Otwarte na wszystko :D
~Kasia28 8-05-2012 18:31
Wszyscy w dobrych humorach,na radnych likwidacja szkół nie robi żadnego wrażenia...Może zredukujmy ilość posadek w UM....
~absolwent 8-05-2012 18:34
Żenujące jest usuwanie komentarzy niewygodnych dla ekipy zawiły.
~kredens 8-05-2012 18:49
I tak ta szkoła kształciła miernoty albo była przechowalnią młodych patusów z całego miasta i okolicznych wsi... bójki, narkotyki, kradzieże i ''otwarte'' uczennice... norma w tym wariatkowie.
~tom 8-05-2012 19:22
Co za complex'owa BZDURA!! : Nauczyciele zostaną zatrudnieni w innych placówkach. Nie stracą pracy" - przecież trzeba będzie zwolnić innych, obecnie tam pracujących nauczycieli bez umowy mianowania, a na ich miejsce upchać tych od p.Zawiły, więc i tak wiele osób na bruk!!!
~emeryt 8-05-2012 19:29
nie wiem , nie wiem co mam zrobić..... pod rządami POważnych obywateli....N.I.K był i co????????
~jeleniogorza 8-05-2012 19:30
Do 18:26 - najzupełniej się zgadzam. Tysiące ludzi traciło pracę, więc kazano im się przekwalifikować. I rzeczywiście nie słyszałam o bezrobotnym nauczycielu. Dopiero teraz robi się z tego wielkie larum, a czy nauczyciel nie może zmienić zawodu? On tym bardziej,skoro robotnikowi z fabryki z wieloletnim stażem proponują kurs fryzjera dla psów, to tym bardziej nie ma przeszkód dla mobilnego, zdolnego nauczyciela. Do 17:32 - Majątek narodowy został rozkradziony nie za ekipy Zawiły, lecz w latach 90 - tych; fabryki, wiele przedsiębiorstw, w najmniejszej mieścinie prężnie działał min. jeden zakład pracy. Dzisiaj już za bardzo nie ma co kraść. Do rozparcelowania zostały właśnie szkoły, potem biblioteki, zmieni się wiatr polityczny - przyjdzie czas na muzea(?)
~Flesh 8-05-2012 19:32
Drodzy Jak nie odstawimy od wlodarzy tego balaganu co siedzi w ratuszu i przyczynia sie do totalnej zapasci. To Bedziemy dziadami na ktorych nie zechce nasikac pies. To co wyrabiua ta obcja w Jeleniej Gorze wola o pomste.
~zatroskany 8-05-2012 20:03
Pani Machałek wiele obiecała dla ,,Wysokiej łąki ,, w kowarach niby broniła przed fuzją z Jelenia Górą i co i nic.
~ 8-05-2012 20:08
kto zamyka polskie szkoly to sa m.....
~:) 8-05-2012 20:12
Mądrzy rodzice to mądre dzieci, jak można zwalać winę za "patologię" w gimnazjach na innych? Jak można młodzież z gimnazjów jak leci nazywać młodzieżą patologiczną? Już na dzień dobry dostają "metkę" złych dzieciaków! Taki wiek i tyle, kiedyś w podstawówkach też były kłopoty z niektórymi dzieciakami w starszych klasach, zrobili gimnazja, to się to przeniosło do gimnazjów i tyle. Podziwiam nauczycieli, a zwłaszcza wychowawcę w I gim. w Sobieszowie - ten człowiek to ma podejście do młodzieży!
~wow! 8-05-2012 20:37
fota nr 3 kogo my tam mamy???? Lady wójcik w e własnej osobie, znaczy w PUP wolne dzis...... a kaska leci......
~ 8-05-2012 20:40
Gadu, gadu o nauczycielach a 12 pracowników administracji i obsługi z G2 na bruk. Czyżby mieli udział w tym naukowym maraźmie i patologii. Obiekt G2 nie wyglada tak żle jak obiekt SP7 administrowany i obsługiwany przez mobingowanych fachowców, którzy maja zastąpić tych co na bruk. Nie tylko Premier wywala starych fotografów, jego ludzie w terenie robią to samo. Historyk wie iż historia kołem sie toczy. Jutro KOMUNO WRÓĆ a podwładny da pracę, tylko koni (roboli) żal.
~ 8-05-2012 20:50
Kiedys było hasło - tysiąc szkół na tysiąclecie, a jakie jest teraz?
~:) 8-05-2012 20:59
A teraz jest hasło tysiące etatów dla tysięcy urzędników ;p
~super 8-05-2012 21:14
zerówke przy SP nr 13 zlikwidujcie. Tam to dopiero syf. Dzieci się tam uczą kur..wo..wania. WC jest jak szambo. Sanepid zabronił herbate parzyć dla dzieci. Otwarte do 12:45.Jak ja mam k...pracować? Mleko dostają jak na loterii przywożone w taczce.ŚMIECHU WARTE. WYPISZE MOJE DZIECKO Z TEJ SZKOŁY,BO SAMO DZIECKO JEJ NIE LUBI.
~jasienka 8-05-2012 21:24
Nie straszcie tymi przepełnionymi gimnazjami. Przecież rusza KATOLICKA szkoła. najlepsi tam pójdą, a G1 i G3 przyjąć będą musiały miernotę. Tam sie poziom obniży, a za kilka lat znów compleksowo przyjrzy się władza wynikom testów i te szkoły tez zlikwiduje.... POżyjemy, zobaczymy. Na razie na tym skorzysta tylko katolickie gimnazjum.
~mjmarko 8-05-2012 21:36
Z L I K W I D O W A C M U Z E U M ! ! !
~ana 8-05-2012 22:02
tylu was narzeka, a ciekawe ilu z was było na wyborach? trzeba było pójść i wybrać innych rządzących, skoro się nie podoba. Młodzież pójdzie do szkół w których rejonie mieszkają. Przynajmniej dzieci sprawiające kłopoty wychowawcze nie będą wrzucone do jednej szkoły, tylko porozdzielane.
~Nostradamus 8-05-2012 22:15
Jaśnie Pani dyrektor z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych i Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych jak widać ma mocne PLECY u faceta co w kowbojskim kapeluszu chadza, bo ogłosiła normalny nabór do SWOJEJ szkoły. Każemu by zależało na STATUS QUO gdyby miał tyle fajnych lokali i budynków do wydzierżawienia... wszyscy wiemy jak wyglądają te stawki za dzierżawę, FIFTY/FIFTY.
~kizior 8-05-2012 22:46
A jak głosowała pani Ragiel?? Znowu była jałowa tzn. wstrzymała się od głosu?
~TOjo 8-05-2012 22:55
do ~mjmarko No co Ty , nasz jaśnie panujący ma pensyjką tylko na waciki jak nie bądzie muzeum , to za co żonka zaceruje czerwony sweterek ?. A co do ana . JA byłem na wyborach i od zawsze uczestniczę w tym cudze !!! Tak to CUD ludzie wybierają innych a u władzy TE SAME GĘBY ?! . To samo co w Rosji .
~TOjo 8-05-2012 23:07
Jaki piękny teren pod supermarket Pozdrawiam nauczycili ,nie wierzcie w obietnice, to tylko trutnie za nasze i wasze pieniądze !!!
~grumpy 8-05-2012 23:07
zawila... kto go wybral? panie marku, wroci pan jeszcze?
~uczony 8-05-2012 23:40
A dlaczego prezydent zapewnia i martwi sie o nauczycieli że nie stracą pracy ? niech martwi się o innych którzy pracy nie maja , posiadają wyższe studia i maja doskonałe kwalifikacje -teraz nauczyciele ciągną z budżetu wielka kasę za kilka godz. w tygodniu , maja ogromne przywileje 3 miesiące wakacji - tylko prezydent musi zapewniać im robotę - co za kumoterstwo i marnotrastwo publicznych pieniędzy ! Niech znajdą nauczyciele samozatrudnienie , lokali pustych jest coraz więcej a urzędasy w ratuszu pobory maja coraz wieksze i puchną w posadach.
~Gość 8-05-2012 23:46
A może by p.Zawiła oszczędności zaczoł od urzędu własnego i pozwalniał tych nierobów ,co to tylko pierdzą w stołki a efektu ich pracy nie widać ,żona w tym muzeum co to dochodów nie przynosi mogła by mieć pensje niższą ,sam p.Zawiła też z wynagrodzenia za nic nie robienie mógł by sobie coś uczknąć ,a nie tylko na szkołach czy tez na naszych podatkach się ślizgać ,myślę że wyborcy nie zapomnieli haseł szanownego p. Zawiły i podziękują mu za prace i to solidnie ,tu w tym mieście niepotrzebni są profesorowie ,czy też bibliotekarze ,tylko prawdziwi menadżerowie co to wyciągną ten zapizdów z zapaści po naszych Obrębalskich i Zawiłach no i żeby też nie zapomnieć o Zośce ,bo jak dalej będziecie na PO dziadów głosować to tylko nam pozostanie sznór i nad ten bóbr iść.....
~ 9-05-2012 0:14
Domagała nie może decydować inaczej gdyż do stołka pomógł mu się wdrapać Zawiła . Cóz Domagała to OMNIBUS zna się również na zarządzaniu komunikacja podmiejska czy z tego powodu zakupiono w MZK myjnie 12 -nasto metrowa aby przerabiać ją na 7 metrowa zamiast zabrac sie za mycie tirów itp i zwyczajnie zarabiać ?
~Dora Tca 9-05-2012 0:28
"Nie róbmy polityki - budujmy szkoły!" Pamiętacie hasło PO z kampanii wyborczej? Ja pamiętam...
goscniedzielny 9-05-2012 5:30
~Dora ... No aby szkoly budowac to musza znalezc sie tam do nich dzieci. A dzieci mlodzi obecnie nie chca robic. Biorą przykład z wodza Jarka, czy moze idą za głosem ojca Tadeusza??
~bel 9-05-2012 7:37
Pamietam dzien wyborow wasze komentarze tylko PO nie ma innej opcji a teraz narzekacie macie co chcieliscie
~zyta 9-05-2012 7:55
A jak głosowała w sprawie Radia Maryja i TV Trwam delegatka kościoła kat.do rady,największy mózg samorządowy,dwojga nazwisk Relis?Cosik mi się widzi,że i tym razem była PO-słuszna swojej partii,co oznacza,że tym razem zdradziła swoich kościelnych braci.
~do zyty 9-05-2012 8:26
Pewnie masz rację! To jest dopiero katolik POpaprany. szkoda,że kościół takich ludzi POpiera. ktoś powiedział niedawno mocne słowa: KATOLIK NIE POWINIEN BYĆ CZŁONKIEM PO, ale kościół do tego niedługo sam dojdzie i będzie bil na alarm. Tylko możne być już za późno, bo z Polski juz nic nie zostanie. Sprzeda ją PO.
~jankowski 9-05-2012 8:27
Czy ktoś pamięta p. Kononowicza ? Wszyscy z niego się śmiali, gdy powiedział, że będzie tak rządził, że nie będzie niczego, teraz wypada nad tym wszystkim zapłakać...
~Krzysztof 44 9-05-2012 8:40
Ponieważ w większości szkół podstawowych i gimnazjów są wolne miejsca proponuję,aby wakaty zapełnić częścią "dyskutantów".Tylko czy beda chcieli ich przyjąć z takim poziomem wykształcenia i wiedzą?
~asz 9-05-2012 8:49
Witam, aż miło poczytać że znowu w naszej Polsce chociaż ciśnie mi się aby to słowo napisać z małej litery znowu coś likwidujemy. Po co szkoły niech dzieciaki siedzą w domu. Bo do tego dążymy czyż nie Panie Prezydencie? Będzie kolejny rozwalający się budynek w Jeleniej który sprzeda się lub wynajmie za straszne pieniądze komuś hahaha na rok lub 3 lata paranoja
~ 9-05-2012 9:06
Szkołę likwidują, ale w planach prezydent Zawiła ma stworzenie szkoły dla kleryków seminarium ma przecież powstać w JG. To jest priorytet, a nie tam szkoła i rozwój miasta:)
~xxx,x 9-05-2012 9:36
sprawa jest prosta ,jest juz dobry kupiec na obiekt po g2,,,,,
~jaaa 9-05-2012 9:51
już dawno powinni to zrobić,chodziłem tam do szkoły, i nauczyciele wcale nie mieli podejścia do uczniów, co po niektórzy.Aż się dziwie że i tak tyle czasu ta szkoła była.
~bb 9-05-2012 9:56
likwidują i dobrze bo mieścina się wyludnia a liczba malolatów z roku na rok spada ,jak moherom tak bardzo to nie odpowiada to niech wezmą się za prokreację.
~politykierni 9-05-2012 10:09
I ZNÓW NA GŁÓWNEJ ZDJĘCIE MROZA. PORZYGAŁEM SIĘ
~aa 9-05-2012 10:13
Żal mi czasem że mieszkam w mieście pełnym ludzi którzy nienawidzą innych. Zero jakiejkolwiek tolerancji. A czy ja wyzywam ludzi niewierzących od atoli?
~uwazny chyba 9-05-2012 10:16
nie podoba mi sie to ze zamykaja szkoly , a najgorsze w tym jest to ze prace straca jak zwykle mniej chronieni ludzie czyli sprzataczki , dozorcy itd itp bo nauczyciele jak zwykle na 4 łapy spadna , i az zal bierze bo mogliby sie tymi uczniami troszke zaja a nie tylko gadac jacy to oni sa rewelacyjnii - przykald?? prosze dluga przerwa w szkole cala ekipa wybiega ze szkolki i idzie jakies 50m od szkoły za sklep ogrodniczy , jak wszyscy papieroski odpalą to mało co straz pozarna nie przyjedzie.. a gdzie wtedy sa Ci nauczyciele? WYCHOWAWCY.... nie wiedzą.. nie wiedzą co sie dzieje???? Nie wierze....
~ 9-05-2012 10:50
nie no jasne nauczyciele powinni isć za dzieciakami , śledzic ,odprowadzac każdego do domu,a rodzice powinni jeszcze opier...za to że tak póżno :)))
~~ 9-05-2012 11:05
a kto jest odpowiedzialny za ucznia , kiedy ten idzie do szkoły??? Czy nie nauczyciel? wiec 10:50 nie pisz bzdur o tym ze nauczyciel powinien odprowadzac do domu ale , kiedy uczen w szkole jest to za niego jest odpowiedzialny nauczyciel nikt inny
~do 11:05 9-05-2012 12:35
a kto wychował dziecko bez jakiejkolwiek karności,posłuszeństwa,nauczył palić i mieć za nic wszystko i wszystkich? Nauczyciel?
~RUP 9-05-2012 14:23
niech teraz pani radna WÓJCIK PO kłoni się w stronę kolegów którzy załatwili jej POsadkę w urzędzie pracy.W końcu będzie kilku wykształconych pedagogów którzy zasilą rzeszę bezrobotnych.Może udzieli im pani kilku POrad do kogo mają uderzyć jak będą wolne etaty .Pani z tego co wiem bardzo szybko załapała ciepły stołeczek.Kilka lat temu broniła pani ...Handlówki... Teraz widzę że zmienił się pani punkt widzenia. POstępowanie pani jest nauczką i wielkim wstydem dla wyborców którzy panią wybrali.Szkoda tylko że takie nieprzemyślane i POchopne działania szkodzą mieszkańcom naszego miasta .POzdrawiam wszystkich zawiedzionych POstępowaniem pani radnej.
~antyPOd 9-05-2012 19:57
Referendum!!! To ich POwstrzyma
zbychuzestrychu 9-05-2012 20:02
Zawiodłem się . Zamykanie szkół jako placówek nierentownych to błąd. Przepełnione klasy , bezrobotni nauczyciele. Oni wam dziękują . Marcin , Paweł opamiętajcie się.
~do 11.05 9-05-2012 21:18
rodzic jest odpowiedzialny za zaprowadzenie dziecka do szkoły, i za czas po skończeniu lekcji,i za obowiązek szkolny ,czyli do 18 stu lat musi chodzić do szkoły . a w szkole odpowiedzialny jest nauczyciel ,ale jak dziecko wagaruje niepełnoletnie to rodzic jest odpowiedzialny :) tak ,ze niestety musisz zając sie własnym dzieckiem ,a nie zwalać na nauczyciela jego wychowania :) opamiętaj sie :) pozdrawiam :))))
~ble 9-05-2012 21:23
a z drugiej strony ,to i dobrze :) ktos te waszym zdaniem patologie przejmie:) a nauczyciele w elitarnych szkołach, to nie wiedza jak pracować z takim "elementem" ale będzie ubaw !!!! dzieciaki do boju :))))
~nn 9-05-2012 22:02
degeneracja!!! zamykanie szkol i budowanie kombinatow to polityka bolszewikow
~11:05 ;-)) 10-05-2012 11:46
do 21:18 kolego/kolezanko pewnie jestes nauczycieelm ze tak zaciekle bronisz tej braci , ale ze zrozumieniem to juz problem by cos przeczytac... Ja nie pisałem o WAGAROWANIU bo zaden nauczyciel nie ma ani prawa ani obowiazku za uczniem latac ale chodziło o to co robia na przerwach a szczególnie tej długiej i to zaraz obok szkoły
~do 11.46 10-05-2012 22:13
nie jestem ,nie byłem i nie będe nauczycielem, ale jezeli możesz to przeczytaj swoje posty ,i sam wywnioskuj co napisałeś ,wszystko jest jednoznaczne, tak ,że albo inaczej formułuj swoje zdanie ,albo pisz w punktach :)a co robią na przerwie długiej :)) szkoły nie są zmkniete jeżeli opuści teren szkoly nauczyciel wzywa dziecko i rodzica , jak to sie powtórzy kolejne nagany dla dziecka i rodzica ,i nic wiecej , nie ma innego prawa:( a nauczyciele maja lekcje i od cholery dyżurów na przerwie ,niestety bywa tak ,że nawet do wc nie maja czasu pójść ,pracowała byś non stop 8 godzin bez możliwości kibelka ,lub ciepłego kubka, bo pilnować trzeba na przerwach , oni nie maja przerw tak naprawdę. czyli generalnie pampersy im dać i do roboty. a tak na marginesie ,chciał byś aby Twoje dziecko uczył 67
~yyy 10-05-2012 22:14
Tempora mutantum-czas się zmienia .I ludzie też.Więc nie dziwcie się Wójcikom,Relisom i Kroczakom. Wypełniają tylko swoje osobiste plany,mając wyborców w d...Im bliżej końca kadencji takich farbowańców będzie więcej.A wy ludzie z PO powinniście podnieśc poprzeczkę o kategorię jakości a nie ilości.W trudnych chwilach zdradzą Was tak jak zdradzili innych.
~amen 10-05-2012 22:18
przecież to jest przepaść pół wieku- ponad 50 lat !!! to horror !!! jakim cudem sie dogadają ? BOŻE chroń POLSKIE :)))
~alexpand52 15-07-2012 13:55
Ojciec Rydzyk jeszcze nie wyleczył swojej hipotermii a już zachorował na cyfrówkę złośliwą. Ratusz ostatnio uczepił się nieruchomości, także prywatnej. Zawężają liczbę szkół kosztem najmłodszych. Chodzą słuchy że w szkole nr.7 ma powstać prywatna szkoła katolicka. Prezydent Zawiła ukończył takie studia. Swoje błędy naprawiaja kosztem społeczeństwa bo szkoła nr.7 została odremontowana i wyłożono spore pieniądze. A w budynku dawno temu zlikidowanej szkoły nr.11 zapewne już grasują duchy. Stołówkę wykupiła Agencja Mienia Wojskowego . Ciekawe kiedy sprzedadzą Przewodniczacego Rady Miasta i Prezydenta Zawiłę. Miasto sporo zaoszczedzi.
~Agn 18-07-2012 14:32
To,co zrobili radni z połaczeniem gimn 2 i sp7 to w głowie się nie mieści.Teraz moje dziecko będzie będzie miało wiele kilometrów do nowej szkoły,a gimn jest pod nosem.Szkoda,ze tak się stało,podobnież pani dyrektor była nieudolna i nie potrafiła lub nie chciała powalczyć o szkołę,BRAWO PANI DYREKTOR,
~alexpand50 3-10-2012 16:38
Rujnowania Jeleniej Góry ciąg dalszy. Gdzie Grodziński tam handel nieruchomościami....i ruina.
~alexpand50 3-10-2012 16:40
...Zniszczyli Brzeg, Wałbrzych a teraz grasują w Jeleniej Górze...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group