Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6522
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gimnazjum nr 2 do likwidacji. Zapadła oficjalna decyzja

Wtorek, 8 maja 2012, 16:49
Aktualizacja: Środa, 9 maja 2012, 10:36
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Gimnazjum nr 2 do likwidacji. Zapadła oficjalna decyzja
Fot. Petr
Oficjalna decyzja o likwidacji Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Krzywoustego w Jeleniej Górze zapadła dzisiaj na XXV Sesji Rady Miejskiej w ratuszu. Za likwidacją głosowało 11 radnych. Przeciw 6, natomiast 4 wstrzymało się od głosu. – Czy to jest rzeczywiście konieczne? Czy w ten sposób łata się dziurę budżetową? – pytała obecna na sesji posłanka PiS Marzena Machałek.

Projekt uchwały w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Krzywoustego w Jeleniej Górze był niewątpliwie punktem kulminacyjnym dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w ratuszu. Po burzliwej dyskusji za likwidacją opowiedziało się 11 radnych; przeciw 6 (w tym Miłosz Sajnog, Rafał Piotr Szymański, Oliwer Kubicki, Krzysztof Mróz, Ireneusz Łojek oraz Zbigniew Ładziński) natomiast 4 wstrzymało się od głosu.

– Nie przekonują nas argumenty, że część szkół w Jeleniej Górze jest nierentowna. Uważamy, że likwidacja placówek oświaty będzie miała negatywny wpływ na jakość kształcenia uczniów w naszym mieście. Szkoły, które pozostaną będą przepełnione. Nie widzimy żadnych szans na poprawę sytuacji w oświacie poprzez wdrażanie działań tego typu. Co więcej, czy miasto daje faktyczną gwarancję nauczycielom z likwidowanych szkół, że nie stracą pracy? – wypowiadali się Ireneusz Łojek, Krzysztof Mróz i Miłosz Sajnog.

– Nauczyciele zostaną zatrudnieni w innych placówkach. Nie stracą pracy – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Uchwały, które zostały podjęte, mają na celu racjonalizację sieci szkół w mieście. Likwidacja „Dwójki” jest konieczna i została pozytywnie zaopiniowana przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Konieczne są również decyzje w sprawie innych szkół przedstawione na dzisiejszej sesji - tłumaczy naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej UM w Jeleniej Górze Paweł Domagała.

Jakie decyzje? M.in. o rozwiązaniu Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych i Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze; powstaniu Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Jeleniej Górze, Zespołu Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze a także Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze.

– Czy to jest rzeczywiście konieczne? Czy w ten sposób łata się dziurę budżetową? – pytała posłanka PiS Marzena Machałek, która była obecna na dzisiejszej sesji z uwagi na propozycję złożoną przez radnego Krzysztofa Mroza, aby wziąć pod obrady projekt uchwały w sprawie nadania TV Trwam koncesji cyfrowej. Ta nie spotkała się jednak z aprobatą Rady Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group