Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5190
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gimnazjaliści w turnieju „Mechanik 2017”

Piątek, 26 maja 2017, 12:52
Aktualizacja: Sobota, 27 maja 2017, 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gimnazjaliści w turnieju „Mechanik 2017”
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie szkół gimnazjalnych z Jeleniej Góry i okolic wzięli udział w XV Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego i Postępowaniu w Sytuacjach Kryzysowych „Mechanik 2017”. To właśnie Zespół Szkół Technicznych przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze od 15 lat zaprasza w swoje progi młodszych kolegów i koleżanki.

Turniej składał się z części pisemnej i praktycznej. Wzięli w nim udział przedstawiciele jeleniogórskich szkół: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego, Gimnazjum Nr 4, a także Gimnazjum Publicznego z Marciszowa oraz Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim.

Gimnazjaliści zmagali się z pierwszą pomocą, rozwijaniem węża strażackiego, wypełniali test z Inspekcją Transportu Drogowego, jeździli na rowerze w miasteczku ruchu drogowego Straży Miejskiej, pokonywali tor sprawnościowy na rowerze oraz wykazywali się znajomością przepisów BHP.

- Uczestnicy tego turnieju na pewno wyniosą z niego dużo pozytywnych rzeczy. Działania w przedszkolach, szkołach podstawowych przynoszą efekty. Widzimy, że wieku gimnazjalnym młodzi ludzie mają już sporą wiedzę - przyznał bryg. Radosław Fijołek, p.o. komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

- W organizację turnieju angażuje się wielu uczniów. Stanowiska do danych konkurencji obstawiają uczniowie naszej szkoły, którzy nawet poza lekcjami chętnie poświęcają swój czas – podkreśliła Sylwia Jerysz, uczennica ZST „Mechanik”.

- Nauka pierwszej pomocy jest bardzo potrzebna, bo w każdej chwili może się przydać. Nie chodzi nam tutaj o to, żeby wygrać, tylko żeby się czegoś nauczyć i kiedyś komuś pomóc – stwierdziła Natalia Madera z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group