Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6604
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Gimnazjaliści powodzianom

Środa, 9 czerwca 2010, 9:47
Aktualizacja: 9:47
Autor: KAM
Uczniowie Gimnazjum z Lwówka Śląskiego pomagają powodzianom z terenów południowej Polski. W szkole odbyła się charytatywna dyskoteka i różne kwesty na rzecz powodzian, zebrano łącznie prawie 650 zł.

Gimnazjum im. Jana Pawła II nie jest obojętne na powódź, jaka opanowała południową Polskę. Młodzież z Lwówka Śląskiego sama zorganizowała kwestę na rzecz ludzi, którzy ucierpieli w powodzi. Młodzież przez cały tydzień zbierała pieniądze dla najbardziej potrzebujących.

Z okazji Dnia Dziecka, gimnazjaliści zorganizowali szkolną dyskotekę w czasie, której zebrali prawie 115 zł. W szkole odbył się także kiermasz ciast, który zorganizowała jedna z klas. Uczniowie przez trzy dni sprzedawali własne wypieki, które sami zrobili. Ze sprzedaży smakołyków zarobili 460 zł.

W lwóweckim gimnazjum działa też szkole koło „Caritas”, które na pomoc powodzianom przekazało 65 zł. Przez cały tydzień zebrano ponad 640 zł, a kwota w całości została przekazana na potrzeby Zespołu Szkół Publicznych w Wilkowie. Gimnazjaliści myślą już o kolejnych kwestach, ponieważ zebrana kwota jest kroplą w morzu potrzeb.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group