Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7029
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gimnazjaliści czekają na wyniki egzaminu

Sobota, 22 kwietnia 2017, 10:32
Aktualizacja: Niedziela, 23 kwietnia 2017, 7:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gimnazjaliści czekają na wyniki egzaminu
Fot. Przemek Kaczałko
Piątek (21.04) był trzecim, a zarazem ostatnim dniem egzaminów gimnazjalnych. Tego dnia uczniowie wykazywali się wiedzą z języków obcych. W Jeleniej Górze do egzaminów przystąpiło ok. 600 uczniów.

Młodzież jeleniogórskiego „ Żeroma” w większości zdecydowała się na język angielski, ale byli też ochotnicy na język niemiecki. - Przed chwilą pisałam podstawę i uważam, że była dość prosta, aczkolwiek to co proste, nie zawsze jest najprostsze – stwierdziła Natalia Zamorska, uczennica trzeciej klasy Gimnazjum przy ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze, która podchodziła również do części rozszerzonej. Jak przyznaje młoda tancerka i animatorka, z językiem polskim całkiem dobrze sobie poradziła, a drugiego dnia to był „jej dzień”, bo były to przedmioty ścisłe. - W planach mam dwie możliwości – jeśli zostanę w Jeleniej Górze, to będę chciała zostać w „Żeromie”, ale składam też podanie do XIV LO we Wrocławiu – zdradziła N. Zamorska.

W Gimnazjum przy ZSO Nr 1 do egzaminu podeszło ponad 111-112 osób ze względu na to, że są również laureaci olimpiad zwolnieni z niektórych części egzaminu. Język niemiecki wybrało 10 uczniów – powiedziała Małgorzata Kozińska, dyrektorka ZSO Nr 1. - Po zadowolonych twarzach uczniów widzę, że nastroje są bardzo pozytywne – dodała M. Kozińska.

ZSO Nr 1 jest świeżo po ewaluacji zewnętrznej Kuratorium Oświaty i szkoła uzyskała bardzo pozytywną opinię.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group