Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8207
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Gigantyczna kradzież samochodów

Środa, 10 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 10 maja 2006, 16:17
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Gigantyczna kradzież samochodów
Fot. ŁOSG
76 luksusowych pojazdów o łącznej wartości ponad 7 mln zł. pochodzących z kradzieży zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej w Zgorzelcu wspólnie z policjantami.

Na ślad grup przestępczych zajmujących się kradzieżą aut i ich dystrybucją na terenie kraju pogranicznicy natrafili podczas kontroli granicznej w drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach.

– Wówczas to zatrzymano luksusowego VW Passat, który pochodził z kradzieży. Powołanie wspólnej grupy operacyjnej, w której skład wchodzili strażnicy graniczni i policjanci, oraz podjęte działania pozwoliły na rozbicie trzech dużych grup przestępczych działających na terenie województw lubuskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego – poinformowała Jolanta Woźniak z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Grupy te zajmowały się kradzieżą aut, zarówno w Polsce, jaki i w Niemczech. Kradzionym pojazdom nadawano nową tożsamość, poprzez przebicie numerów identyfikacyjnych pojazdu VIN, wyrobienie fałszywej dokumentacji.
Samochody te były sprzedawane osobom trzecim najczęściej w atrakcyjnych cenach.

Wśród zatrzymanych pojazdów dominują głównie luksusowe pojazdy marki - VW Passat roczniki powyżej 2000r., Mercedesy, Audi, BMW, Toyota.

Działania grupy operacyjnej nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Zatrzymanym 29 osobom przedstawiono zarzuty fałszerstwa, oszustwa, paserstwa. Wobec osób zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu, poręczenia majątkowego, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Po zbadaniu pojazdów przez techników mechanoskopii, wszystkie skradzione auta wrócą do właścicieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group