Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Giełda kandydatów do władzy w ratuszu

Wiadomości: LWÓWEK ŚLĄSKI
Środa, 2 grudnia 2009, 14:51
Aktualizacja: 14:53
Autor: KAM
Fot. TEJO
Choć wybory samorządowe dopiero za rok, w Lwówku już roi się od plotek o kandydatach na fotel burmistrza. Wprawdzie posada obecnego szef miasta wydaje się niezagrożona, jednak przeciwnicy szykują „czarnego konia”.

W Prawie i Sprawiedliwości zapowiada się twarda walka, jeśli chodzi o wyłonienie „jedynki”. Konkurencja jest bardzo mocna. Robert Sienkiewicz to osoba bezkonfliktowa lubiana przez mieszkańców. Często prezentuje się na scenie w czasie najróżniejszych imprez. Uczestniczy w życiu miasta. Najważniejsze, że zostaje związany z Lwówkiem Śląskim.

Roman Kulczycki to doświadczony polityk, dawniej zasiadał na fotelu zastępcy burmistrza Lwówka i wicewojewody dolnośląskiego. Kiedy skończyła się kadencja, szybko znalazł się w bogatyńskim szpitalu na stanowisku dyrektora. Placówka często bywa atakowana przez lokalną prasę, bynajmniej nie dzięki osiągnięciom.

Kolejnym kandydatem, który jest na językach mieszkańców, to obecny starosta lwówecki Artur Zych. Choć teoretycznie może kandydować w wyborach na szefa miasta, jest to mało możliwe. Artur Zych nie bierze udziału w politycznych gierkach. Biorąc pod uwagę rozkład sił w radzie powiatu, ma spore szanse pozostania starostą, bo i dobrze się sprawdza na swoim stanowisku.

Zbigniew Grześków związany z Platformą Obywatelską, który w czasie ostatnich wyborów był liczącą się postacią, będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Jeśli zechce kandydować, będzie cichym” kandydatem. Rzadko pojawia się na imprezach organizowanych przez gminę nie wspominając o imprezach powiatowych. Jako sukces przypisuje sobie stworzenie spółki zwanej Powiatowe Centrum Zdrowia. Grześków, jeśli wystartuje, będzie musiał włożyć dużo pracy, aby przekonać wyborców do swojej osoby i koncepcji na rozwój gminy i miasta.

Obecny burmistrz Ludwik Kaziów pozostaje faworytem, tym bardziej, że nie brakuje głosów, że to właśnie on przyciągnie elektorat niezdecydowany, na kogo oddać głos.
Ludwik Kaziów może postawić na duże doświadczenie. Na fotelu burmistrza zasiada już drugą kadencję. Dawniej startował z listy SLD, (chociaż nigdy do SLD nie należał), obecnie jest bezpartyjny, co wyszło mu na korzyść.

Ludwik Kaziów może pochwalić się sporymi inwestycjami w gminie. Choć nie brakuje głosów, że to właśnie o gminę Kaziów dba mniej, a wskutek tego rośnie bezrobocie. Ale czy tak do końca? Marek Jakubiak, właściciel Browaru Śląskiego, powtarzał, że gdyby burmistrz nie przekonywał go dziesiątki razy do zainwestowania w lwówecki browar, to nigdy nie zostawiłby pieniędzy w grodzie lwa. Inwestycja dała pracę dla kilkudziesięciu osób.
Do plusów obecnego włodarza można zaliczyć dobrą organizację pracy urzędu za, którą w dużej mierze odpowiada sekretarz Jan Serafin. Burmistrz od wielu lat ma swój stały zespół.

Być może do czasów wyborów pojawi się jeszcze jakiś kandydat, który przedstawi nowe wizje i koncepcję na rozwoju gminy i miasta. To polityka – nigdy nic nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~zagłosujcie na mnie 2-12-2009 15:57
nie wierzcie w platfusów czy inne pisiory, zresztą ludzie przejrzyjcie na oczy, osoba upolityczniona powinna byc z góry skazana na porażkę, a dlaczego ? ano dlatego że obejmując fotel burmistrza będzie musiała się dostosować do wymogów danej partii co niejednokrotnie negatywnie się odbija na wizerunku miasta. I proooszę nie piszcie bzdur typu, że osoba upolityczniona więcej może, bo to oznacza, że z góry decydujemy się na cwaniaka ze znajomościami, niejednokrotnie łapówkarza. Wybierajcie osoby nie zrzeszone, ale chcące zmienić stan rzeczy na lepszy, oczywiście nie wszyscy (a raczej mało prawdopodobne) sie nadają. Przecież nie wymiera się osoby o wykształceniu np. tylko podstawowym czy zawodowym, bo w większości są to osoby mające nieobiektywne spojrzenie na problemy, a już najbardziej będące tylko dla kasy. No i co ważne, nie wybierajcie osób z wieloletnim doświadczeniem, bo to są zwykle cwaniaki i matacze. Oni też lecą tylko na kasę bez zaangażowania, trzeba dać szansę młodym, kulturalnym, ambitnym, wrażliwym na problemy, niezrzeszonym z żadną partią, ale także nie dającym się przekupić i umiejącym negocjować ludziom. Kiedy do Was dotrze, że stare pryki to zwykle PRLowskie komuchy siedzący tylko dla pieniędzy i nie biorący na siebie odpowiedzialności za swoje poczynania. Znam wielu takich (nie będę przytaczał tutaj nazwisk), którzy zdegradowani ze jednego stanowiska wędrują do innego miasta i tam robią "karierę", która później wszystkim bokiem wychodzi, po czym znowu wędrują do następnego miasta i tak się zamyka błędne kółko. Uczulam też na młodych, zrzeszonych w partiach, to bezwzględni prostacy, który zasilają statystyki danej partii, lojalni i podporządkowani swojej partii, z nich też nie ma pożytku. Jest wielu młodych z dobrym wykształceniem, ambitnych niezwiązanych z żadną partią, nierzadko wychowujących się w ciężkich warunkach, przez co nie obce są im problemy ludzi w ciężkich sytuacjach, nie tylko materialnych.
~Kuwał 2-12-2009 16:04
Nie ma co, Kaziów zostanie burmistrzem ponownie bo nie ma w mieście silnego konkurenta
~Hyc 2-12-2009 16:10
Niekoniecznie bo osoba, która jest kilka lat na danym stanowisku nabiera doświadczenia. Nie ma rotacji kadry tylko jest stała załoga. Bezpartyjność jest teraz modna L.Kaziów jest bezpartyjny
~ 2-12-2009 20:21
tego należało się spodziewać że najpierw sukcesem była likwidacja browaru a teraz sukcesem pana Ludwiczka jest reaktywacja browaru- co tam prawa rynku, tu we Lwówku rządzi wierny burmistrzowi betonowy elektorat ciał pedagogicznych. Nie ma co sugerować i tak już wszyscy wiedzą a jak nie to się im wytłumaczy, że jedynie słuszny kandydat to...
~do kolegi 2-12-2009 22:01
Kolego złoty to, że browar padl za czasów Bauera nie jest winą burmistrza, który wielokrotnie umarzał podatki poprzedniemu właścicielowi. Podatki rozkładal tez na raty - coś o czym zwykły szaraczek mający firmę może tylko pomarzyć:-) głupio piszesz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group