Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4710
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdzie te gwiazdy?

Piątek, 16 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 11:38
Autor: radek
Jelenia Góra: Gdzie te gwiazdy?
Fot. goral
Ci, którzy godzinami oczekiwali przyjazdu największych gwiazd, srodze się zawiedli.
Który to już raz organizatorzy piłkarskiej gali obiecują, że ściągną do Jeleniej Góry sławy polskiej piłki? Tym razem kibiców elektryzowało nazwisko trenera kadry Pawła Janasa. To właśnie na jego ręce młodzi adepci szkółki piłkarskiej Gol mieli złożyć ślubowanie. Mieli, bo trener kadry nawet na moment nie pojawił się na Złotniczej. Na rozpoczętą w czwartek galę przyjechało zaledwie kilku z ponad dwudziestu zapowiadanych piłkarzy. Z całym szacunkiem, ale obecni: Piotr Włodarczyk (Legia Warszawa), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Michał Chałbiński (Zagłębie Lubin), Marcin Wasilewski (Amica Wronki) czy Marcin Kikut (Amica Wronki) to co najwyżej drugi garnitur piłkarskiej kadry.

Dużo okazalsza jest lista tych, którzy mieli być, ale nie trafili do Jeleniej Góry. To - oprócz Janosika - Sebastian Mila (Austria Wiedeń), lider klasyfikacji strzelców polskiej ligi Grzegorz Piechna (Kolporter Korona Kielce), bracia Paweł i Piotr Brożkowie (Wisła Kraków), Marcin Kuźba (Wisła Kraków), Konrad Gołoś (Wisła Kraków), Sebastian Przyrowski (Groclin Grodzisk), Maciej Iwański (Zagłębie Lubin), Bartosz Karwan (Legia Warszawa), Marcin Burkhardt (Legia Warszawa), Ireneusz Jeleń (Wisła Płock), czy Grzegorz Szamotulski (Sturm Graz).

Sytuację przeczuli kibice. W zdecydowanej większości gwiazdom przyglądali się młodzi piłkarze z jeleniogórskich drużyn oraz ich rodzice. Mimo wszystko, idea organizacji piłkarskiego święta jest szczytna. Organizatorów można pochwalić za organizację i - mimo wszystko - poświęcenie. Gdyby nie oni, to pewnie nie zobaczylibyśmy nawet Dutki czy Chałubińskiego. A to że nie było Piechny, Janasa? Dorośli jakoś to zniosą. Gorzej dzieci, oni naprawdę wierzyli, że będą ślubować w obecności trenera kadry. I mogą się czuć oszukani.

W piątek drugi dzień piłkarskiej gali. Miejmy nadzieję, że program nasyci apetyty kibiców. Te bowiem są mocno rozbudzone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group