Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: ==Gdzie się wybrać - propozycje na weekend==

Piątek, 28 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 11:21
Autor: marek
W zaczynający się dzisiaj weekend możemy odnotować kilka wydarzeń, którym warto poświęcić czas i wyjść z domu.

     Miłośnicy sportu mogą wybrać się w niedzielę na mecz Biofactoru z KS RUCH Chorzów. Odbędzie się on o godzinie 17.00 w hali przy ulicy Złotniczej. Serdecznie zapraszamy do kulturalnego dopingu. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

     Natomiast miłośnicy teatru i muzyki mogą skorzystać z kilku propozycji.
W sobotę interesująco zapowiada się Koncert "Rosyjski" w ramach I Festiwalu Kameralistyki "Musica Viva" prezentującego arcydzieła kompozytorów europejskich w wykonaniu zespołu jeleniogorskiego zespołu muzyki klasycznej, A Quattro. Muzycy zagrają utwory Borodina, Glinki, Głazunowa. Koncert rozpczyna się o godzinie 19 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze/Sobieszowie.

     Również w sobotę koncert zespołu Red Star z Rosji. O godzinie 19 w hali przy ul. Złotniczej swoje umiejętności zaprezentuje jeden z czołowych żołnierskich zespołów. W repertuarze znane utwory największych światowych kompozytorów - klasyków, także tradycyjne - narodowe rosyjskie pieśni, taneczne i estradowe numery. Chór jest uważany za jeden z najlepszych damsko-męskich chórów na świecie. Jego różnorodność brzmienia nie ma sobie równych. Bilety 40,-zł do nabycia w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 i ul. Bankowej.

     W sobotę i niedzielę o godzinie 19 jeleniogórska scena dramatyczna proponuje spektakl "Kantata na cztery skrzydła" Roberta Bruttera w reżyserii Krzysztofa Jaworskiego. Sztuka opowiada historię młodej dziewczyny, która właśnie zamierza popełnić samobójstwo. W tym momencie pojawiają się dwaj aniołowie. Kim są i jakich argumentów użyją, aby powstrzymać zdesperowaną kobietę? Po odpowiedzi trzeba koniecznie samemu wybrać się do teatru.

      Z kolei scena animacji proponuje znany i lubiany spektakl dla dzieci "Calineczka" autorstwa Agnieszki Zaskórskiej według H. Ch. Andersena. Przedstawienie w niedzielę o godzinie 16 w Teatrze Zdrojowym.
Jest to sceniczna wersja jednej z najpiękniejszych bajek Andersena, którą napisała dla teatru Agnieszka Zaskórska młoda wrocławska scenarzystka, także autorka piosenek. Teatralna "Calineczka" nie odbiega zbyt mocno od literackiego pierwowzoru; język jest bardziej zrozumiały dla współczesnego widza, dodano także piosenki. Pozostaje opowieścią o maleńkiej dziewczynce i poznawaniu przez nią nieznanego świata. To także mądra, metaforyczna historia o dorastaniu, o dokonywaniu wyboru, co jest dobre, a co złe. Piękne lalki, zaprojektowane przez Dariusza Milińskiego, są animowane na podestach przy zastosowaniu elementów techniki "czarnego teatru" (niewidoczni aktorzy).

     Ale jak zwykle radzimy, żeby jeszcze skorzystać z ostatnich ciepłych dni pięknej i długiej jesieni. Naprawdę warto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group