Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7322
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdzie są pieniądze z 300+?

Czwartek, 20 grudnia 2018, 6:31
Aktualizacja: Piątek, 21 grudnia 2018, 6:18
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Gdzie są pieniądze z 300+?
Fot. Zdjęcie poglądowe
Nasi Czytelnicy skarżą się, że do tej pory nie otrzymali pieniędzy z rządowego programu „Dobry start” na wyprawkę dla dzieci. – Opieka społeczna przytrzymuje pieniądze 300+ , które miały być wypłacone w listopadzie br. – pisze nasza Czytelniczka Natalia Nowak.– Jest grudzień, idą święta i dużo rodzin czeka na te pieniądze – dodaje Czytelniczka. Jak się jednak okazuje, to nie MOPS przetrzymuje pieniądze, ale z poślizgiem wpłynęły one do kasy miasta. Na kontach rodzin mają się pojawić jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Wnioski o jednorazowe dofinansowanie wyprawki szkolnej były przyjmowane od sierpnia do 30 listopada br. Mogli je składać rodzice, opiekunowie lub rodziny zastępcze. Przyznawaniem i wypłatą zajmują się gminy, które na wypłatę świadczeń miały mieć dwa miesiące od chwili złożenia wniosku. Jednak jak tłumaczy dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, 300+ to rządowy program.

- Pieniądze na wypłatę tego świadczenia pochodzą więc z Ministerstwa, z którego do jeleniogórskiej miejskiej kasy wpłynęły dopiero 18 grudnia br. czyli z poślizgiem – wyjaśnia Wojciech Łabun. – W tym dniu niezwłocznie przekazano je do dyspozycji działu świadczeń naszego ośrodka i od tego czasu nasi pracownicy przelewają je na konta uprawnionych mieszkańców – dodaje dyrektor MOPS.

Łączna kwota do wypłaty tego świadczenia przez jeleniogórski MOPS to 110 tysięcy złotych. Pieniądze trafią więc do około 360 dzieci.

- Do wypłaty świadczenia zakwalifikowano około 250 wniosków, które zostały ocenione na czas – mówi Wojciech Łabun. – Niestety, musieliśmy czekać na pieniądze. Teraz chcemy, by trafiły one do mieszkańców jeszcze przed świętami. Obecnie pracownicy przelewają je na podane konta. Jedyny kłopot z wypłatą tych pieniędzy w najbliższych dniach może pojawić się w stosunku do osób, które kont nie podały i zadeklarowały osobisty odbiór w kasie. Nie wiemy bowiem, czy w tak krótkim czasie uda nam się z tymi osobami skontaktować i poinformować je o wypłacie tego świadczenia – dodaje Wojciech Łabun.

Przypominamy, że dofinansowanie jest wypłacane bez względu na dochody rodziny. Nie ma także znaczenia liczba dzieci. Program obejmuje wszystkich uczniów od pierwszej klasy podstawówki aż do klasy maturalnej, a także osoby pełnoletnie, które do 20. roku życia kontynuują naukę. W przypadku orzeczenia o niepełnosprawności ucznia pieniądze mają być wypłacane do 24. roku życia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
24%
Złości
10
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group