Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4541
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdzie oddać odzież?

Środa, 27 marca 2019, 7:08
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2019, 15:33
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Gdzie oddać odzież?
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Takie pytanie zadał nam nasz Czytelnik, który próbował przekazać niepotrzebne ubrania do Schroniska im. Brata Alberta, jednak tam dowiedział się, że nie każdą odzież może w schronisku zostawić. – My przyjmujemy tylko odzież męską, ponieważ innej nie mamy gdzie przechowywać – wyjaśnia Marcin Wierzchucki, kierownik schroniska i noclegowni św. Brata Alberta w Jeleniej Górze.
Uzbierałem w domu dość pokaźny worek ubrań (bluzy, spodnie, koszule), wszystko czyste pachnące i nie zniszczone – opowiada nasz Czytelnik. - Postanowiłem oddać je, żeby ktoś mógł z tego skorzystać. Z miasta zniknęły kontenery na odzież, przynajmniej ja nie znalazłem, więc postanowiłem zawieźć je do Schroniska św. Brata Alberta w Jeleniej Górze. W środku był nieprzyjemny zapach, a ludzie ubrani byli w podarte i brudne ubrania. W recepcji zapytałem, czy mogę zostawić worek czystych ubrań. I tu spotkało mnie zaskoczenie. Zapytano mnie jakie to ubrania i ile ich jest. Na koniec usłyszałem, że raczej nie mogę tego oddać. Zapytałem więc, czy mam je wyrzucić do śmieci. Nie otrzymałem odpowiedzi. Wsiadłem w samochód i odjechałem. Czy można ustalić, gdzie oddać tego rodzaju rzeczy w Jeleniej Górze? Oczywiście mogę wyrzucić je do śmieci, ale może ktoś jeszcze wpadnie na podobny pomysł i co wtedy? Myślę, że jest tyle osób potrzebujących, że zwyczajnie szkoda – dodaje jeleniogórzanin.

Kierownik Schroniska im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze tłumaczy, że mieszkańcy przywożą do schroniska wszystko, czego chcą się pozbyć z domu. – Stąd nasze pytanie co jest w worku, bo przyjmujemy tylko męskie ubrania nadające się do wykorzystania – mówi Marcin Wierzchucki. – My nie mamy żadnych magazynów, gdzie moglibyśmy to składować. A jeśli będziemy przyjmować wszystko od wszystkich, to za moment będziemy mieli taki sam problem, jak państwa czytelnik – dodaje kierownik schroniska.

W Jeleniej Górze odzież używaną damską, męską i dziecięcą przyjmuje natomiast Polski Komitet Pomocy Społecznej, który swój magazyn ma przy ul. Armii Krajowej 20 (nieopodal komisariatu policji i zakładu szklarskiego).

Wszelkiego rodzaju ubrania przyjmujemy w godzinach otwarcia magazynu, czyli w poniedziałki i środy od godz. 9.00 do 11.00 – mówi Magdalena Maniecka- Koźma, kierownik zarządu okręgowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. – Obecnie mamy już bardzo dużo różnej odzieży, dlatego przy okazji zapraszam wszystkie osoby potrzebujące, by się do nas zgłaszały. Jest zarówno odzież niemowlęca, jak i dziecięca, damka i męska. Mamy także obuwie, a część rzeczy jest zupełnie nowa i posiada metki – dodaje.

Natomiast jeden z nielicznych kontenerów, do którego można wrzucić odzież dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża znajduje się przy ul. Jeleniogórskiej 8 w Mysłakowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

11
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
10%
Smuci
25
52%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group