Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5790
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdzie jest Druciana? – pytał radny. Odpowiadamy

Wtorek, 5 lipca 2016, 8:37
Aktualizacja: Środa, 6 lipca 2016, 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gdzie jest Druciana? – pytał radny. Odpowiadamy
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry w punkcie dotyczącym interpelacji, wniosków i zapytań radny Józef Rypiński podzielił się nurtującym go problemem „zaginięcia” ulicy Drucianej. Czy zmieniła nazwę? A może brakuje oznaczeń? Sprawdziliśmy stan prawny obowiązku oznakowania ulic oraz jak to wygląda na tej ulicy.

- Panie prezydencie, na mapie Jeleniej Góry zauważyłem, że brakuje ulicy Drucianej. Czy ta ulica została zlikwidowana? Także nie ma tabliczek przy ulicy Drucianej, że jest to ulica Druciana, więc idąc ulicą Drucianą ja w ogóle nie wiedziałem, że idę ulicą Drucianą – wyznał radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Józef Rypiński.

Jak się okazuje, ulica istnieje, wyremontowany budynek posiada namalowane oznaczenia na ścianach, ale tabliczek rzeczywiście brakuje i powinny być zamontowane.

Zgodnie z art. 47b ust. 1 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.

Egzekwowanie powyższego obowiązku należy do gminy. Jak bowiem stanowi art. 47a ust. 1 pkt 2 cytowanej ustawy, do zadań gminy należy umieszczanie i utrzymywanie w należytym stanie tabliczek z nazwami ulic i placów w miastach oraz innych miejscowościach na obszarze gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group