Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7823
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gawędy i piosenki o Jelonce

Poniedziałek, 24 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 15:10
Autor: marek
Jelenia Góra: Gawędy i piosenki o Jelonce
Fot. goral
24 turniej "Region Jeleniogórski w Gawędzie, Poezji i Piosence" odbył się w piątek i sobotę w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogorskim Zabobrzu. Turniej to doskonała okazja do prezentacji własnej tworczości, w wykonaniu jeleniogórzan, którym "w duszy gra".

Eliminacje odbyły sie w piątek, 21 października i wzięło w nich udział kilkudziesięciu wykonawców. Nad przebiegiem eliminacji czuwało jury w składzie, Henryk Dumin - dyrektor Miejskiego Domu Kultury "Muflon", Maria Lach - członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry, pomysłodawca turnieju, Joanna Dumin - redakcja "Nowin Jeleniogórskich" - instruktor teatralny i publicysta Romuald Witczak.

Na konkurs literacki wpłynęło 30 prac. Po całodziennych przesłuchaniach i ocenie nadesłanych prac jurorzy zdecydowali, że nagrody trafią do następujacych osób.

Pierwsze miejsce wśród autorów dorosłych zajęła Elżbieta Śnieżkowska-Bielak za zestaw wierszy. Wyróżniono Izabelę Hryniewicz ze SP nr 6 w Jeleniej Górze, za utwór "Z notesu jeleniogórzanki".

W kategorii młodzieżowej wyróżnienia otrzymali: Joanna Kowalewska z MDK w Jeleniej Górze za wiersz "W karkonoszach jesień", Dagmara Dyrda z II LO w Jeleniej Górze za wiersz "...dotknij historii" i Sandra Prus z II LO w Jeleniej Górze za wiersz "Gdzie"

W kategorii "Słowo mówione i słowo śpiewane" startowało 20 wykonawców. W kategorii dorośli najlepszy był Tadeusz Siwek z Jeleniej Góry.

Natomiast w kategorii dziecięco - młodzieżowej Jury zdecydowało, że najlepsza była Agnieszka Sieczkowska z Młodzieżowego Domu Kultury.
Drugie miejsce przypadło Paulinie Mularonek z MDK, natomiast trzecie miejsce przypadło zespołowi "Paka Buziaka" również z MDK w Jeleniej Górze.

Laureaci wystąpili 22 października, w sobotę, wtedy też zostali nagrodzeni za swój wysiłek i talent. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group