Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5013
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gaudium Ludentem na Dniu Niepodległości w Austrii

Środa, 15 listopada 2017, 16:02
Aktualizacja: Czwartek, 16 listopada 2017, 6:43
Autor: MDK
Jelenia Góra: Gaudium Ludentem na Dniu Niepodległości w Austrii
Fot. Użyczone/MDK
W związku z obchodami Dnia Niepodległości, Zarząd Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii reprezentowany przez Juliana Gaborka zaprosił na uroczysty koncert Zespól Muzyki Dawnej „Gaudium Ludentem” z jeleniogórskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

Występ zespołu nie tylko uświetnił polonijne spotkanie naszych rodaków, ale był też okazją do promowania polskości i bogactwa naszej kultury. Koncert udowodnił też, że przez obcowanie z muzyką, tradycją, śpiewem i tańcem młode pokolenie polonusów będzie mogło z dumą mówić o naszej ojczyźnie.

Z inicjatywy organizatorów Zespół „Gaudium Ludentem” wziął udział w godzinnej audycji dla polonijnego radia "Radio Fro" oraz zwiedził miejscowość Tabor w Czechach. Wspólnota Polaków w Górnej Austrii zapewniła naszym wykonawcom możliwości pobytu (zakwaterowanie i nocleg) oraz zaprosiła do zwiedzania Linzu – stolicy regionu, który był w 2009 roku miastem europejskiej kultury, gdzie znajdują się najciekawsze zabytki i miejsca związane z obecnością Polonii w Austrii.

Dla członków zespołu spotkanie było z pewnością ciekawą lekcją historii i patriotyzmu, a dla wszystkich okazją do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości.
Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneuszowi Taraszkiewiczowi za udostępnienie samochodu w celu przewozu zespołu z MDK na koncert do Austrii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group