• Środa, 22 maja 2019
  • Godz. 21:33
  • Imieniny: Heleny, Julii, Wiesławy
  • Czytających: 7177
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Gaudium Ludentem na Dniu Niepodległości w Austrii

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 listopada 2017, 16:02
Aktualizacja: Czwartek, 16 listopada 2017, 6:43
Autor: MDK
Fot. Użyczone/MDK
W związku z obchodami Dnia Niepodległości, Zarząd Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii reprezentowany przez Juliana Gaborka zaprosił na uroczysty koncert Zespól Muzyki Dawnej „Gaudium Ludentem” z jeleniogórskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

Występ zespołu nie tylko uświetnił polonijne spotkanie naszych rodaków, ale był też okazją do promowania polskości i bogactwa naszej kultury. Koncert udowodnił też, że przez obcowanie z muzyką, tradycją, śpiewem i tańcem młode pokolenie polonusów będzie mogło z dumą mówić o naszej ojczyźnie.

Z inicjatywy organizatorów Zespół „Gaudium Ludentem” wziął udział w godzinnej audycji dla polonijnego radia "Radio Fro" oraz zwiedził miejscowość Tabor w Czechach. Wspólnota Polaków w Górnej Austrii zapewniła naszym wykonawcom możliwości pobytu (zakwaterowanie i nocleg) oraz zaprosiła do zwiedzania Linzu – stolicy regionu, który był w 2009 roku miastem europejskiej kultury, gdzie znajdują się najciekawsze zabytki i miejsca związane z obecnością Polonii w Austrii.

Dla członków zespołu spotkanie było z pewnością ciekawą lekcją historii i patriotyzmu, a dla wszystkich okazją do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości.
Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Międzyszkolnego Ośrodka Sportu Ireneuszowi Taraszkiewiczowi za udostępnienie samochodu w celu przewozu zespołu z MDK na koncert do Austrii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~fan 15-11-2017 23:30
Brawo, zdolna Młodzież! Podziękowania dla Pani Sylwii- za ogrom pracy. To dowodzi, że MDK pielęgnuje Młode Talenty i jest bardzo potrzebny w naszym mieście. Dalszych sukcesów! ☺
~Bambo 16-11-2017 18:58
Tak trzymać!!! To co robicie to też patriotyzm. Pozdrawiam instruktorów/wychowawców. Dobra robota....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group