Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 6047
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galerii przy Kilińskiego nie będzie, Miasto walczy o odzyskanie terenu

Niedziela, 12 maja 2013, 7:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 maja 2013, 6:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Galerii przy Kilińskiego nie będzie, Miasto walczy o odzyskanie terenu
Fot. Aleksander Borkowski
Sprawa budowy Galerii Focus Park przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze znalazła finał w sądzie. Inwestor przez wiele lat zwodził miejskie władze z realizacją inwestycji, a teraz już wiadomo, że nic robić w tym miejscu nie będzie. Obecnie Miasto sądzi się z firmą Parkridge o odzyskanie terenu. – Po zakończeniu tego postępowania zastanowimy się co dalej robić w tym miejscu – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Mimo że przez wiele miesięcy przedstawiciel firmy Parkridge zapewniał miejskie władze oraz naszych dziennikarzy, że inwestor ma tylko chwilowe kłopoty finansowe przez ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, ale inwestycja będzie zrealizowana w terminie, to na placu przy ul. Kilińskiego od lat rosną krzaki i chaszcze.

Jedynymi krokami, które zostały podjęte przez firmę Parkridge było przełożenie sieci wodnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. Parkridge zleciło też podwykonawcy prowadzącemu rewitalizację kanału Młynówka, wybudowanie mostku łączącego ul. Kilińskiego z Osiedlem Robotniczym. Prace jednak stanęły, bo Parkridge nie wywiązywał się z płacenia za wykonaną usługę. Od połowy 2006 roku inwestor zniknął i przestał odbierać telefony oraz odpisywać na korespondencję.

- W związku z tym, że miała tam powstać galeria, a teren nie został zagospodarowany w terminie, sprawa trafiła do sądu i walczymy o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Myślę, że ten teren szybko wróci do miasta. Jest tak bardzo atrakcyjny, że powinien na nim stanąć obiekt pełniący funkcję reprezentacyjną, a z drugiej strony taki, który ożywiłby centrum miasta. Są różne pomysły, ale za wcześnie o nich mówić. Za niewykonanie galerii w terminie inwestor nie tylko straci teren, ale poniesie również milionowe kary finansowe. Do końca września minionego roku miał być wybudowany parking na 50 aut i przebudowany układ komunikacyjny. Jesteśmy spokojni o wyrok. Mamy mocne argumenty. Ze strony Miasta wszystko zostało dopełnione. Firma nie wywiązała się z warunków umowy, dlatego musi zapłacić kary i tego będziemy dochodzić przed sądem – dodał Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (80)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
836
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group