Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11597
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Galeria z poślizgiem. Otwarcie wiosną przyszłego roku

Środa, 9 listopada 2011, 7:55
Aktualizacja: Czwartek, 10 listopada 2011, 7:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Galeria z poślizgiem. Otwarcie wiosną przyszłego roku
Fot. RED
Mimo planowanego jeszcze w tym roku otwarcia Galerii Centrum przy ul. Jeleniej 4 w Jeleniej Górze, mieszkańcy mogą liczyć na pierwsze zakupy w niej dopiero za pięć miesięcy. Tyle czasu potrzeba na rozmowy z najemcami oraz na dostosowywanie obiektu do ich oczekiwań.

Jak informuje Marta Kostyk z firmy Ariadne ze Szczecina, obecnie zrealizowano około ok 90-95 procent całej inwestycji, a łącznie z parkingiem galeria ma ponad 20 000 m kw. Jak na razie firma nic nie chce mówić o kosztach budowy obiektu, sklepach, które miałyby się pojawić w nowej galerii czy też atrakcjach, jakie poza ofertą handlową zachęcałyby ludzi do odwiedzania obiektu. Tajemnicą jest również to, co inwestor przygotuje na wielkie otwarcie sklepu zaplanowane na koniec marca 2012.

– Całkowity koszt inwestycji zostanie podany po jej zakończeniu. Wiadomo, jakie marki sklepów pojawią się w galerii, ale informacje na ten temat będą przygotowywane i przekazywane w stosownym terminie. Każda galeria stara się zapewnić mieszkańcom nie tylko ofertę handlową, ale również ofertę dodatkową, aby wtopić się w życie miasta . Nasza galeria również w swoich planach weźmie pod uwagę atrakcje i ciekawostki, które będą warte pokazania. Co do otwarcia, obecnie rozpoczynamy proces analizy agencji, które chcielibyśmy zaprosić do zaprezentowania nam ofert na przygotowanie otwarcia – tłumaczy inwestor.

Nieco bardziej konkretna, ale równie niewiele zdradzająca, jest odpowiedź na pytanie o przyczynę przesunięcia terminu otwarcia galerii. – W związku z prowadzonymi rozmowami handlowymi na temat wynajmu lokali z pojawiającymi się obecnie nowymi najemcami, szukającymi aktualnie powierzchni najmu w Jeleniej Górze, jak również w celu dostosowania i adaptacji wnętrz obiektu do nowych potrzeb, inwestor podjął decyzję o zmianie terminu otwarcia. Obecnie jesteśmy na etapie przebudowy wnętrz. Dopracowania wymagają szczegóły związane z ofertą handlową oraz adaptacją wnętrz przed uruchomieniem obiektu.

Szacuje się, że w nowej galerii, która powstała tuż przy parkingu wielopoziomowym przy ulicy Pijarskiej i zajęła niezagospodarowaną skarpę przed wzgórzem starówki, pracę znajdzie około 200-400 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
893
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group