Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8225
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galeria Sudecka bez zgody na budowę. Chwilowo

Środa, 21 sierpnia 2013, 7:22
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2013, 7:13
Autor: Angela
Jelenia Góra: Galeria Sudecka bez zgody na budowę. Chwilowo
Fot. Angela
Po wniosku Stowarzyszenia Ochrony Wywłaszczonych, Wojewoda Dolnośląski uchylił pozwolenie na budowę Galerii Sudeckiej. – Sprawa dotyczyła formalności i nie ma żadnego wpływu na terminowość wykonania inwestycji – zapewnia Paweł Słupski ze spółki Echo Investment. – Prezydent Jeleniej Góry ponownie wydał nam pozwolenie i prace trwają – dodał przedstawiciel inwestora.

Chodziło o projekt spółki Echo Investment, który obejmuje przebudowę i rozbudowę istniejącego od ponad 13. lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II, przy obecnym markecie Real.

Uchylenie decyzji nastąpiło ze względów formalno-prawnych, bo Urząd Miejski w Jeleniej Górze przed wydaniem zezwolenia na realizację projektu zamiennego budowy Galerii Sudeckiej (złożonego przez inwestora w trakcie realizacji budowy) nie rozpatrzyło wniosku Stowarzyszenia Ochrony Wywłaszczonych i Ochrony Środowiska z Jeleniej Góry. Stowarzyszenie złożyło odwołanie od wydanej decyzji, a Wojewoda Dolnośląski ją uchylił i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

- W trakcie realizacji inwestycji wystąpiliśmy do Urzędu Miasta w Jeleniej Górze z wnioskiem o wydanie zgody na realizację projektu zamiennego II etapu budowy czyli budowy fundamentów, konstrukcji budynku itp. – wyjaśnia Paweł Słupski ze spółki Echo Investment. – Miasto taką zgodę wydało, ale wcześniej nie rozpatrzyło wniosku tego Stowarzyszenia, które odwołało się do Wojewody. Zgodnie z prawem Wojewoda zgodę cofnął i przekazał do ponownego rozpoznania. 12 sierpnia br. prezydent poinformował nas, że Stowarzyszenie nie zostało dopuszczone do udziału na prawach stron i dwa dni później wydał ponowne zezwolenie na budowę według tego projektu zamiennego z rygorem natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes inwestora, który ponosił koszty dotyczące prowadzonej budowy i zatrudniania ludzi – dodaje Paweł Słupski.

Przedstawiciele inwestora zapewniają, że ta sprawa nie ma żadnego znaczenia dla terminowego wykonania inwestycji. - Zawsze przy takich budowach zakłada się nawet kilkunastodniowy postój prac chociażby ze względu na pogodę – mówi Paweł Słupski. – Poza tym w czasie wyjaśniania tych formalności prace cały czas trwały, bo realizowaliśmy pierwszy etap prac według starego projektu, a uchylony został projekt zamienny dotyczący kolejnego etapu. Inwestycja nie jest więc w żaden sposób zagrożona i jest realizowana zgodnie z harmonogramem, który zakończenie prac przewiduje na I połowę 2014 roku – dodaje przedstawiciel inwestora.

Centrum handlowo-rozrywkowe ma mieć 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową, a także parking na 1 800 miejsc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group