Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6167
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Galeria Kozia Szyja w Kopańcu – odwiedźmy ją

Wtorek, 31 stycznia 2017, 7:42
Aktualizacja: 19:17
Autor: Adrian Gawryluk
Region: Galeria Kozia Szyja w Kopańcu – odwiedźmy ją
Fot. Adrian Gawryluk
Wizyta nie była zapowiedziana. Drzwi otworzyła Agata Różańska i pomimo swoich obowiązków domowych, zgodziła się udostępnić nam miejsce magiczne. Wszędzie były obrazy autorstwa pani Agaty jej męża Leszka, nauczyciela historii, plastyki, etyki, a także kilku znajomych.

Na stołach stały różnego rodzaju rękodzieła - miseczki, kubki, wazony. Wszystko to miało niepowtarzalny klimat i smak. Agata i Leszek przyjechali do Kopańca z Wrocławia, ale nie była to ucieczka z wielkiego miasta, tylko stwierdzili, że jeśli zaczynać coś nowego w życiu, to właśnie tu. Znali poprzedniego właściciela i poprosili go, że jeśli sprzedawałby dom to chcieliby o tym wiedzieć. Stało się, zadzwonił telefon i padła propozycja.

Państwo Różańscy bardzo chcieli kupić ten dom. Pomógł tata pani Agaty. Dom nie był w zbyt dobrej kondycji, ale państwo Różańscy i tak byli dobrej myśli. Dzięki swej determinacji i ogniu rozgrzewającym ich serca stworzyli to piękne miejsce.

Miejsce to ma do zaoferowania coś więcej. Często odbywają się tu m.in. spotkania i warsztaty z młodzieżą. Ludzie uczą się podstaw ceramiki oraz sztuki. W galerii można też kupić obrazy oraz innego rodzaju rękodzieła. Podczas spotkań można nie tylko się czegoś nauczyć, ale wypić też dobrą kawę oraz porozmawiać i wymienić się poglądami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group