Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 10115
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gala piłkarska "Gwiazdy na Gwiazdkę" - relacja

Piątek, 17 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 16:28
Autor: PK
Jelenia Góra: Gala piłkarska "Gwiazdy na Gwiazdkę" - relacja
Fot. MC
czwartek 16 grudnia, Hala Miejska przy ul. Złotniczej

W czwartkowy wieczór odbyło się niecodzienne w naszym mieście widowisko sportowe zatytułowane "Gwiazdy na Gwiazdkę" zorganizowane przez Piotra Lizaka i jego Szkółkę Piłkarską "GOL".

Impreza składał się z dwóch turniejów. Pierwsza była poświęcona w całości najmłodszym piłkarzom, którzy rozgrywali swój turniej od wczesnych godzin popołudniowych. Natomiast wieczorem stroje piłkarskie założyli już dorośli w tym aktualnie grający piłkarze występujący pod szyldem „Gwiazdy polskiego futbolu”. Pozostałe trzy miejsca zostały obsadzone przez „Byłe gwiazdy polskiego futbolu”, „Dziennikarzy sportowych” i „Przyjaciół SP GOL”.

W turnieju młodzieżowym zwyciężyła ekipa Amiki Wronki, która w pobitym polu pozostawiła 7 drużyn reprezentujących region jeleniogórski. Najlepiej z naszego regionu wypadli młodzi piłkarze BKS Bolesławiec i Włókniarza Mirsk, którzy odpowiednio uplasowali się na II i III miejscu. Turniej zakończył się uroczystą dekoracją młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła, której dokonali vice marszałek Sejmiku Dolnośląskiego Andrzej Pawluszek i gwiazda reprezentacji Polski Sebastian Mila.

Tak jak w przypadku młodzieży do przewidzenia był triumf Amiki, tak i w przypadku zabawy seniorów nie było trudno wytypować zwycięzców, którymi zostały „Gwiazdy polskiego futbolu”. W tej ekipie rej wodzili dwaj reprezentanci kraju - Sebastian Mila (Groclin) i Marcin Burkhardt (Amika). Prócz nich na boisku pojawiło się kilku uznanych ligowców m.in. Marek Bajor (ex Widzew i Amika), Emil Nowakowski (Polonia Warszawa) i były zawodnik Karkonoszy Ernest Konon (Jagiellonia). Aktualne gwiazdy zdobyły komplet 9 punktów, wysoko wygrywając swoje mecze. W zasadzie jakikolwiek opór ligowcom przeciwstawiły tylko byłe gwiazdy, które pod wodzą Zbigniewa Mandziejewicza (ex Śląsk i Legia) i Romualda Kujawy (ex Śląsk i Zagłębie Lubin) dzielnie walczyły z młodszymi kolegami ulegając im 1-3. Właśnie ex ligowcy zajęli II miejsce w turnieju, III przypadło dziennikarzom wśród których nieźle spisywała się ekipa z Canal +, a IV ostatnie miejsce przypadło przyjaciołom SP GOL.

Na przybyłych kibiców czekało też w czawartek kilka niespodzianek jak np. licytacja koszulki z autografem Sebastiana Mili i piłki z podpisami zawodników Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Impreza toczyła się w przyjemnej atmosferze, szkoda tylko, że publiczność nie pojawiła się liczniej, ale i tak jak na dzień powszedni kibiców było sporo. Miejmy nadzieję, że częściej za sprawą takich imprez będziemy gościć w Jeleniej Górze „wielką piłkę”…

KLASYFIKACJA TURNIEJU MŁODZIEŻOWEGO
1. Amica Wronki
2. BKS Bolesławiec
3. Włókniarz Mirsk
4. Chrobry Nowogrodziec
5. Jantur Gryfów Śląski
6. Szkółka Piłkarska GOL I
7. Szkółka Piłkarska GOL II
8. KKS Jelenia Góra

NAJLEPSZY STRZELEC – Ernest Graś (Amica)
NAJLEPSZY BRAMKARZ – Marcel Lizak (SP GOL)
NAJLEPSZY ZAWODNIK – Dariusz Malarowski (Jantur)

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1154
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group