Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5067
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Gabinetowa zgoda

Środa, 26 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:52
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Konflikt wokół wniosków na unijne dotacje zażegany

W cztery oczy, bez kamer i świadków wojewoda z marszałkiem godzili się po ubiegłotygodniowej awanturze o wnioski na unijne dotacje. W zaciszu gabinetu uzgodnili, że odrzucone projekty zostaną ponownie rozpatrzone.
Oznacza to, że nie przepadną pieniądze dla Kamiennej Góry, Świdnicy, powiatu wołowskiego i Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wojewoda Stanisław Łopatowski (SLD) zapewnił, że jeszcze raz rozpatrzy odrzucone projekty. Jednak wnioskodawcy muszą uzupełnić je o brakujące dokumenty.
Przypomnijmy: Wojewoda dolnośląski odmówił podpisania czterech wniosków na unijne dotacje (chodzi o pieniądze z tzw. Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego).

Uznał, że są w nich błędy, które dyskwalifikują projekty, choć wcześniej wnioski przeszły weryfikację m.in. urzędu marszałkowskiego. Z decyzjami wojewody nie chciał zgodzić się marszałek Paweł Wróblewski (PiS). Oba urzędy zarzucały sobie niekompetencję. Wróblewski sugerował też, że w tle działań wojewody jest polityczna walka z rządzonym przez prawicę urzędem.

Wczoraj, w specjalnym oświadczeniu po spotkaniu, stwierdzono, że zarzuty o upolitycznieniu nie miały podstaw. Urzędnicy uznali także, iż nieporozumienia były ,,wynikiem niewystarczającej wymiany informacji pomiędzy urzędem marszałkowskim i wojewódzkim". Uzgodniono, że w sprawie podziału unijnych pieniędzy, będą odbywały się stałe konsultacje z udziałem przedstawicieli obu urzędów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1019
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group