Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 2475
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fotoruszenie: Ciało narzędziem duszy dedykowanym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 października 2010, 9:26
Aktualizacja: 14:43
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj w Blues Cafe odbył się wernisaż fotograficzny Eugenii Wasilczenko „Ciało to tylko narzędzie”. Wystawa zdjęć zorganizowana została w ramach trzeciej edycji Fotoruszenia.

Na fotografiach Eugenii egi Wasilczenko można dostrzec wciąż ścierające się ze sobą pierwiastki życia i śmierci. Ciało będące jedynie opakowaniem duszy, staje się we współczesnym świecie priorytetem. W życiowym pędzie jednostka zapomina o tak ważnej pielęgnacji sfery duchowej np. poprzez sztukę.

- Jako całodobowi właściciele ciała nie potrafimy wyobrazić sobie jego nieposiadania, przez co czasem staje się ono nie środkiem, a celem. Poprzez jego nadinterpretację zaczyna przejawiać się jako obiekt kultu, jak i wyznacznik barier; zapominamy, że nie tylko jego dobrodziejstwa, ale i ułomności zostały nam jedynie pożyczone – wyznała Eugenia Wasilczenko, autorka zdjęć. – Fotografia pojawiła się we mnie bardzo naturalnie. Artystycznie jestem dyletantką: rysuję, szyję, zajmuję się grafiką komputerową i mam nadzieję, że uda mi się to kiedyś zgrabnie połączyć – dodała.

Podczas tak interesującej wystawy, pełnej refleksji nad własną egzystencją oraz życiem bliźniego rodziła się w odbiorcach chęć bycia, zaistnienia, nie trwania. Aż chciało by się choć na chwilę wyskoczyć z ciała i „polewitować” w przestworzach.

- Jest to już trzecia edycja Fotoruszenia. W tym roku dominują kobiety w fotografii. Mamy też dwie imprezy towarzyszące. Spotkanie z panem Krzysztofem Kuczyńskim, który opowie nam o Cyndi Scherman, amerykańskiej fotograficzce. Na koniec, czyli 15 października odbędzie się pokaz filmu „Futro: portret wyobrażony Diane Arbus” w reżyserii Stevena Shainberg’a – poinformowała Agnieszka Romanowska, koordynator projektu „Fotoruszenie”.

W tym tygodniu odbędą się wystawy fotografii Piotra Kloczkowskiego: „Indie perła zakopana w błocie” w Old Pubie (środa) oraz Barbary Napory pt. „Pointa” w Pizzerii Bar Tokaj (czwartek). Początek wernisaży o godz. 18.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 6-10-2010 10:02
..¿..CIEKAWE ..? ..gdzie jest Nasza Teessi ! ..*tam są desery lodowe !
Piipi Jelonkowa 6-10-2010 10:11
~C.d ..patrz.zdj.nr.6
Piipi Jelonkowa 6-10-2010 13:46
~EUGEŃIO .. *teraz do Ciebie ! ~POWODZENIA ! ..fajne są Twoje fotki !
~a.r. 6-10-2010 14:35
"drobne" błędy pojawiły się w tekście: p. Krzysztof Kuczyński opowie o Cindy (nie Sylwii) Sherman ; Piotr Kloczkowski (nie Kołakowski) ; Pizzeria Bar Tokaj (nie Tokai)
~ 6-10-2010 15:12
Zdjęcia bardzo średnie. Myśle, że wiele osób spodziewało się czegoś duużo lepszego.
~ 6-10-2010 18:36
Zawiedzione oczekiwania wynikają z niezrozumienia czym jest Fotoruszenie. Jest to taki rodzaj party. Dziewczyny robią foty, wywieszają je w pubie, zapraszają kolegów, bawią się i jest fajnie. Natomiast z fotografią ma to niewiele wspónego. Organizatorka ma ambicje robić Kulture a nie zwykłą impre i stąd nazwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group