Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4452
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotograficzny powrót do Staniszowa – wernisaż

Czwartek, 4 kwietnia 2013, 10:04
Aktualizacja: 10:07
Autor: Org
Jelenia Góra: Fotograficzny powrót do Staniszowa – wernisaż
Fot. Organizator
Fundacja Forum Staniszów zaprasza 13. kwietnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Christine Pöttker pt. "Mistyczne chwile w Kotlinie Jeleniogórskiej" . Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert kameralny. Ekspozycja potrwa do połowy maja br.

Christine Pöttker o wystawie: Zdjęcia prezentowane na tej wystawie powróciły do miejsca, skąd wzięły początek. O każdej z czterech pór roku, między rokiem 2005 i 2009 wyruszałam w drogę o wschodzie słońca. Latem o 5.00 rano, zimą dopiero o godzinie 8.00. Poranne światło słoneczne umożliwiało mi uchwycenie „mistycznych chwil w Kotlinie Jeleniogórskiej”. Pośród bajecznego krajobrazu Karkonoszy odkryłam jednorazowe doświadczenia, zaskakujące ujęcia oraz nowy sposób postrzegania. Moim wiernym towarzyszem stał się Bóbr, który współgrając ze światłem słonecznym podarował mi magiczne chwile uwiecznione analogową lustrzanką Canon EOS 50 E. Mój wzrok wędrował stale w stronę Śnieżki, niepowtarzalnej, jedynej w swoim rodzaju. Raz otulonej chmurami, raz wyraźnie widocznej na tle mroźnego zimowego krajobrazu.
 
Christine Pöttker, urodzona w 1952r., od ponad 30 lat mieszka w Berlinie, w dzielnicy Steglitz. Pracując jeszcze jako referentka ds. mediów, zafascynowała się fotografią. Swoje pomysły realizuje fotografując przede wszystkim naturę oraz krajobraz. Do 2009r. na przekór panującym trendom robiła zdjęcia używając analogowej lustrzanki EOS 50 E. Także w chwili obecnej chętnie sięga po swój pierwszy, legendarny już aparat Minolta XD 7. Dla artystki fakt, że wyników swojej pracy nie może obejrzeć od razu, jak to jest przy fotografii cyfrowej, jest fascynujący. Ciekawość i cierpliwość to dla niej wyznaczniki utrwalenia w obrazie odpowiednich „mistycznych chwil”. Pasją artystki są zdjęcia konturowe pod światło, które prezentowane były na jej ostatniej wystawie w Berlinie w 2012r. pt. „Mohnblütenzauber“ / „Magia płatków maku“. Na wystawie w Centrum Sztuki w Staniszowie artystka zaprezentuje zdjęcia powstałe w Kotlinie Jeleniogórskiej - „Śląskim Elizjum” - w latach 2005-2009. Podczas podróży śladami swoich przodków, szczególnego znaczenia dla Christine Pöttker nabrała „Dolina Pałaców i Ogrodów“. To wówczas, w roku 2004 odszedł towarzysz jej życia. Fotografia zyskała dla artystki nowe znaczenie, stała się poszukiwaniem utraconego, poszukiwaniem sposobów na ukazanie swoich wewnętrznych wyobrażeń. Od 2010r. zajmuje się także akwarelą, która umożliwia jej nowy wymiar artystycznego wyrazu.

Wernisaż uświetni, składający się z trzech części, koncert w wykonaniu: Romana Samostrkova, Macieja Kolendo oraz Vitalina Samostrokova.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group