Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 6122
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Forum Młodych PiS do dyrektorów jeleniogórskich szkół

Poniedziałek, 16 września 2013, 8:33
Aktualizacja: 10:46
Autor: FM PiS
– Zwracamy się do Was jako absolwenci i uczniowie jeleniogórskich szkół z prośbą o godne upamiętnienie zbliżającej się rocznicy agresji radzieckiej z 17 września 1939 r. To tragiczne wydarzenie z naszej historii wciąż nie jest w naszym kraju powszechnie rozumiane, a młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z jego politycznej wagi – piszą w liście otwartym członkowie jeleniogórskiego Forum Młodych PiS.

W liście czytamy: „Wielkie narody pamiętają o swoich bohaterach, wzlotach i upadkach. Pięćdziesiąt lat powojennej historii Polski to okres, w którym o tragicznych wydarzeniach września 39. roku nie można było mówić. Warto zatem szczególny nacisk położyć na rozmowę z młodzieżą na temat wydarzeń, które były faktycznym czwartym rozbiorem Polski.

Prosimy, aby nauczyciele historii w najbliższym tygodniu poświęcili jedną godzinę lekcyjną temu tematowi. Rozumiemy jak mało jest godzin lekcji historii w programie nauczania, jednak jako młodzi ludzie będziemy wdzięczni za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.”

- W dniu jutrzejszym, tj. 17. września, w okolicy jeleniogórskiego Ratusza rozpoczniemy akcję ulotkową, przypominającą o tragicznej w skutkach dla Polski agresji radzieckiej - informuje Mariusz Siuda, przewodniczący Forum Młodych PiS w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group