Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6693
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Forum gospodarcze dla Polaków i Niemców

Czwartek, 20 listopada 2008, 20:57
Aktualizacja: 20:58
Autor: Mar
Jelenia Góra: Forum gospodarcze dla Polaków i Niemców
Fot. Mar
Dzisiaj w hotelu Mercure spotkali się polscy i niemieccy przedsiębiorcy, który szukają parterów do współpracy. To już piętnaste takie forum, które przez wszystkie lata umożliwiło robienie wspólnych interesów setkom właścicieli firm po obydwu stronach granicy.

- Przez te lata widzieliśmy jak zmieniały się stosunki polsko-niemieckie, nie tylko gospodarcze, choć te w oczywisty sposób są tutaj najważniejsze – powiedział organizator forum, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Grzegorz Rychter – Niemcy szukali najpierw producentów palet i innych mało skomplikowanych produktów, najlepiej za grosze. Potem był nacisk na budownictwo. W tym roku przeważa branża maszynowa i metalowa.

Zgromadzeni wysłuchali prezentacji przedstawicieli parków inwestycyjnych z Niemiec i Polski. Tutaj swoje walory zachwalał przedstawiciel dolnośląskiego parku technologicznego „T-Park” w Wałbrzychu.

- Od dwóch lat prowadzę zarejestrowaną w Görlitz firmę doradczą i pomagam Polakom w zakładaniu firm – mówi Andrzej Grudziński – Większość niestety nie daje sobie rady na tym trudnym rynku, ale ci, którzy przetrzymają kilka miesięcy radzą sobie bardzo dobrze. Niemcy coraz naturalniej traktują obecność Polaków na ich rynku pracy i usług.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group