Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6797
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fortuna za huragan

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Ponad pół miliona złotych będzie kosztowało całkowite usunięcie strat, które w mieście i okolicach zostały spowodowane przez styczniowe wichury.

Na całkowite doprowadzenie do porządku przetrzebionych lasów komunalnych i odbudowę terenów zielonych nie ma w tym roku szans.

Jak zapowiedział prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Michał Kasztelan, skutki wichury będą w niektórych miejscach widoczne jeszcze co najmniej do 2010 roku.

Na kompleksową naprawę wszystkiego nie ma pieniędzy. Potrzeba też czasu na uzupełnienie nasadzeń.

Najgorsza sytuacja jest w parkach i lasach komunalnych. Niemal całkowitemu zniszczeniu uległ park przy ulicy Morcinka, gdzie huragan obalił stare drzewa wraz z korzeniami. Wiatrołomy wciąż leżą na Wzgórzu Kościuszki. Z krajobrazu miasta znikło wiele drzew rosnących w alejach, blisko domów. Niektóre nawet stuletnie.

Zieleń miejska zapowiada już wiosenne nasadzenia na skwerach i klombach. To przynajmniej częściowo poprawi estetykę Jeleniej Góry. Jak co roku jest spora obawa przed złodziejami i wandalami, którzy potrafią być nie mniej dokuczliwi od huraganu.
Szkody spowodowane przez nich w każdym sezonie opróżniają kasę przedsiębiorstwa o co najmniej 40 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zibij 28-02-2007 13:59
Ciekaw jestem kto zabrał pocięte drewno z drzew które zostały wywrócone. Jak to zostało rozliczone i kto na tym zarobił. Proszę o odpowiedź, może redakcja się zainteresuje tym tematem. Ile teraz kosztuje drewno na kominki? Tu sie mówi o stratach, a ktoś na tym zarobił.
~niunia doZIBIj 1-03-2007 7:32
brawo masz rację -podpisuję się pod tym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group