Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11378
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Foremniak, Koroniewska i Jankowski w „Jabłku”

Wtorek, 3 grudnia 2013, 8:30
Aktualizacja: 8:32
Autor: Elster
Jelenia Góra: Foremniak, Koroniewska i Jankowski w „Jabłku”
Fot. Organizator
W poniedziałek (9 grudnia) o godz. 19.00 na scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida zaprezentowany zostanie spektakl „Jabłko” pióra Verna Thiessena, w reżyserii Tomasza Dutkiewicza, zrealizowany przez stołeczny Teatr Komedia. Wystąpią: Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski.

Vern Thiessen to współczesny kanadyjski dramaturg. Urodził się w 1964 r. w Winnipeg, w prowincji Manitoba. Studiował na Uniwersytecie w Winnipeg i ukończył Bachelor of Arts. Później uczęszczał do University of Alberta, gdzie uzyskał stopień magistra sztuki. W Edmonton, w prowincji Alberta, był instruktorem teatralnym na Uniwersytecie Alberta oraz prezesem Playwrights Guild of Canada i pisarzem Guild of Alberta. Thiessen jest laureatem licznych nagród. Jego sztuki są regularnie wystawiane w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Europie, a także w Australii i Azji. Od 2007 roku mieszka w Nowym Jorku.

Vern Thiessen za dramat „Jabłko” został uhonorowany nagrodą Sterling. Jest to opowieść o dojrzałej miłości, skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji, o nieoczywistych wyborach i emocji. Sztuka porusza ważny problem braku więzi między małżonkami, którzy pragną żyć bez zobowiązań, a także problem walki z ciężką, śmiertelną chorobą.

Po piętnastu latach współżycia małżeństwo Lyn (w tej roli Małgorzata Foremniak) i Andy'ego (Jan Jankowski) przeżywa kryzys. Mąż zaczyna zdradzać żonę ze spotkaną w parku studentką, Samanthą (Joanna Koroniewska). Wkrótce okazuje się, że Lyn zapada na nowotwór. Andy i jego kochanka opiekują się Lyn aż do jej śmierci. Kiedy następuje kres życia Lyn, Andy stwierdza, że była jego jedyną miłością i nie chce rozpocząć nowego życia z Samanthą.

„Jabłko” przetłumaczyła Hanna Szczerkowska. Za reżyserię i scenografię odpowiada Tomasz Dutkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
832
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group