Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4520
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fontanna pełna brudów

Piątek, 4 września 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Fontanna pełna brudów
Fot. TEJO
Padły gołąb i śmieci pływają w wodzie a smród kole w nos. Wszystko przy fontannie z rzeźbą Neptuna, reprezentacyjnym miejscu na placu Ratuszowym, niemal pod oknem gabinetu prezydenta.

Trwa Wrzesień Jeleniogórski. Miasto, a zwłaszcza plac Ratuszowy, z okazji święta winny lśnić czystością, a fontanna, przy której fotografują się turyści z kraju i zagranicy, powinna być jeleniogórską wizytówką. Nie jest.

Woda w niecce cuchnie, na dnie zgromadził się kilkucentymetrowy osad. Po powierzchni pływa truchło gołębia. Tak fontanna, z której woda ledwo ciekła, wyglądała wczoraj. Wstyd!

Rok temu, kiedy Rynek był areną obchodów 900-lecia Jeleniej Góry, nieckę celowo wysprzątano wybierając z niej kilka wiader brudów wrzucanych przez przechodniów i turystów. O porządkach w tym roku nikt nie pamiętał. A szkoda. Tym bardziej, że miejsce to uwieczniono na znaczku pocztowym, jedynym przedstawiającym Jelenią Górę.

Tylko pomyśleć, że przed 1945 rokiem w fontannie w Rynku hodowano złote rybki, które przed zimowymi chłodami chronione były specjalną wiatą otulającą nieckę. To se nevrati…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1195
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group