Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5952
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fontanna na Wolności – mniejsza i nie w tym roku

Sobota, 3 lipca 2010, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 4 lipca 2010, 7:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Fontanna na Wolności – mniejsza i nie w tym roku
Fot. TEJO
Oprotestowane wyburzenie fontanny przy ulicy Wolności oraz planowane zagospodarowanie terenu wokół niej na zakątek rekreacyjny zakończyło się częściowym sukcesem. Miasto wprawdzie zrezygnowało z zamiaru uczynienia z tego zakątka trawnika, ale zniszczonego wodotrysku nie odbuduje, bo to za drogie. Stanie tam mała fontanna.

Jak mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry, miejsce, gdzie obecnie stoi „sucha” i nadgryziona zębem czasu fontanna, do rekreacji się nie nadaje. Obok niego są tam bowiem dwie bardzo ruchliwe ulice: Wolności i Wojska Polskiego.

– Pomysły, które pojawiały się m.in. w protestach, co do zagospodarowania terenu jako rekreacyjny, wydają się chybione bo to skrzyżowanie jest najbardziej ruchliwe w Jeleniej Górze. W ciągu doby przez ulice Wojska Polskiego i Wolności przejeżdża największa liczba samochodów. Dlatego funkcja rekreacyjno – wypoczynkowa, jest zupełnie nie na miejscu, została więc ona wykluczona – mówi Jerzy Lenard.

– Dlatego zaplanowaliśmy tam zlikwidowanie obecnej fontanny i zastąpienie jej mniejszą gabarytowo, która będzie się komponowała z tym terenem i będzie ładniej wyglądała, ale z punktu widzenia osób przejeżdżających i przechodzących obok. Nie będzie ona pełniła funkcji rekreacyjnej – dodaje.

Obecna fontanna ma zostać rozebrana w drugiej połowie roku. Koszt przebudowy fontanny został oszacowany na ponad półtora miliona złotych. Koszt wybudowania mniejszej fontanny to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że pod protestem przeciwko wyburzeniu fontanny i za urządzenie na skwerze parku rekreacji dla miłośników jazdy na desce czy na rolkach podpisało się ponad pół tysiąca mieszkańców z pobliża. Akcję przy poparciu Wspólnego Miasta zorganizowali młodzi ludzie ze stowarzyszenia Sztuka Ulicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1154
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group