Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8925
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Focus Park – koniec pobłażania ze strony urzędu

Wtorek, 26 lipca 2011, 7:28
Aktualizacja: Środa, 27 lipca 2011, 7:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Focus Park – koniec pobłażania ze strony urzędu
Fot. Archiwum
Władze Jeleniej Góry wysłały pismo do firmy Parkridge, która przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze miała wybudować galerię handlową Focus Mall. Żądają wyjaśnienia, dlaczego inwestycja w dalszym ciągu nie została rozpoczęta i grożą zerwaniem umowy. Inwestor zapewnia, że nie wycofuje się z budowy, ale kolejny raz z przyczyn wyjątkowych, przesuwa ją w czasie.

Prezydent Marcin Zawiła wystosował pismo do firmy Parkridge z zapytaniem, dlaczego inwestor kolejny raz nie dotrzymał terminów rozpoczęcia budowy i kiedy zamierza to zrobić. Zaznacza też, że jeśli inwestycja nie będzie postępować, miasto Jelenia Góra wycofa się z umowy i zażąda od Parkridge odszkodowania.

- W tej sprawie odbyły się rozmowy telefoniczne prezydenta oraz wystosowane zostało pismo z zastrzeżeniem, że dalsza zwłoka przy realizacji inwestycji będzie skutkować zerwaniem umowy. Budowa galerii determinuje też inne działania firmy Parkridge na terenie Jeleniej Góry – mówi Cezary Wiklik, rzecznik ratusza.

Tymczasem Krzysztof Bębacz, nowy dyrektor projektu Focus Mall w Jeleniej Górze z firmy Parkridge Holdings w rozmowie telefonicznej zapewnił, że Parkridge nie zamierza wycofywać się z realizacji zadania, ale z przyczyn nadzwyczajnych musiał przesunąć termin rozpoczęcia budowy, ale trwają inne prace.

– Nasz podwykonawca, firma Ekomel natomiast realizuje budowę mostu przez Młynówkę. Nie wiem, czy roboty fizycznie są realizowane na rzece, ale Ekomel ma za zadanie zaprojektowanie i wykonanie projektu i zapewnia, że prace są poważnie zaawansowane. Te roboty powinny się zakończyć na przełomie września i października br. Nie znam natomiast konkretnego terminu rozpoczęcia budowy galerii Focus Mall – mówi Krzysztof Bębacz.

Według harmonogramu roboty przy budowie galerii Focus Mall miały się rozpocząć w połowie lutego br., a ich zakończenie było planowane na rok 2012. Wzniesienie obiektu potrwa co najmniej 18 miesięcy.

W minionym roku na terenie, gdzie ma stanąć galeria , przełożone zostały wszystkie sieci telekomunikacyjne, elektryczne i wodne za około 1,5 mln zł. W tym roku miała się rozpocząć budowa budynku za około 50 – 60 mln zł. W maju br. firma Parkridge zapewniała, że wyłoniła już wykonawcę tego zadania i finalizuje rozmowy dotyczące kredytowania tej inwestycji, a prace miały się rozpocząć najpóźniej w lipcu. Na razie – na placu budowy nie dzieje się nic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
352
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group