Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7202
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Flirt z haiku w Książnicy Karkonoskiej

Środa, 3 maja 2017, 7:56
Autor: KK
Jelenia Góra: Flirt z haiku w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Użyczone
Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze zaprasza 10 maja o godz. 17.00 na autorskie spotkanie z Elżbietą Karmelitą–Kotlarską. Będzie to promocja jej nowego tomiku i kilku wierzy kresowych „Flirt z haiku”.

Elżbieta Maria Karmelita-Kotlarska jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszka i tworzy w Jeleniej Górze. Wieloletnia prezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. Od ponad 20 lat animatorka życia literackiego w mieście i regionie. Z jej inicjatywy ukazało się wiele publikacji literackich członków Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki. Jest redaktorem licznych almanachów, antologii i tomików autorskich oraz organizatorką plenerów literackich, warsztatów twórczych i konferencji.

Utwory poetyckie publikowała w czasopismach, antologiach i almanachach. Wydała drukiem album poetycki „Sekretne związki. Karkonosze” (2009) oraz tomiki poezji „Inna wiosna” (2013), „Ryzyko wiosny” (2016) i ostatni „Flirt z haiku” (2016). Jej wiersze były tłumaczone na język angielski i ukraiński. W 2015 r. otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group