Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2877
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Flash mob” pod Ratuszem! Trzyminutowy koncert z udziałem przechodniów

Wtorek, 19 kwietnia 2011, 19:41
Aktualizacja: 20:00
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: „Flash mob” pod Ratuszem! Trzyminutowy koncert z udziałem przechodniów
Fot. Petr
Dziś na jeleniogórskim placu Ratuszowym zupełnie niespodziewanie odbył się trzyminutowy koncert! A Był to tzw. „Flash mob”, czyli „akcja błyskawiczna” z udziałem przechodniów, zaskakująca i przygotowana z dużym humorem.

– W centrum miasta zorganizowaliśmy sobie trzyminutowy koncercik, a co! Wyszło super, bo ludzie zareagowali tak, jak zareagować powinni, ze śmiechem, z ciekawością, z serdecznością i chęcią uczestniczenia w czymś nowym! Mamy zamiar robić więcej takich rzeczy. Gdzie? Nie powiemy, przecież to mają być „Flash moby”, a nie jakieś tam przemyślane imprezy. Tu liczy się spontaniczność, zaskoczenie. To one są najważniejsze! – entuzjazmują się Jakub Wantuła i Michał Majewski, studenci Politechniki Wrocławskiej, inicjatorzy „Flash moba”.

Według informacji, już wkrótce w stolicy Karkonoszy ruszy oficjalnie Bractwo Jeleniogórskich Studentów, któremu będą przewodniczyć właśnie Jakub Wantuła oraz Michał Majewski. Co zamierzają zrobić w ramach projektu ci dwaj „żacy”? – Przede wszystkim, integrować ze sobą studentów ze wszystkich uczelni, jakie funkcjonują obecnie w naszym mieście. Wyjść do ludzi z różnymi projektami, które uzmysłowią im, że jesteśmy tu obecni, że stanowimy sporą część lokalnej społeczności. Rzecz jasna, cykliczne „Flash moby” wpisaliśmy w nasz program tak jak i wiele innych – tłumaczy Michał Majewski. Co z tego wyniknie? Czas pokaże.

Pomysł organizacji „Flash mobów” zrodził się w Nowym Jorku. Pierwszą z akcji tego typu była zabawa w sklepie Macy’s, przygotowana przez osobę (lub organizację) o nazwie Mob Project w 2003 r., polegająca na krótkotrwałym nękaniu sprzedawców pytaniami o „dywanik miłości dla komuny”. Co ważne, zabawa ta dała początek szeregom najrozmaitszych przedsięwzięć o charakterze nieprzewidywalnym, śmiesznym, zaskakującym, trwających nie więcej niż kilka – kilkanaście minut także w Polsce. Te z kolei, jak się okazuje, stały się inspiracją dla młodych jeleniogórzan, którzy „mieli” dziś swojego „Flash moba”!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group