Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3782
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Flagi miasta z kirem wz. ze śmiercią prezydenta Gdańska

Wtorek, 15 stycznia 2019, 11:51
Aktualizacja: Środa, 16 stycznia 2019, 21:21
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
W związku z zabójstwem wybitnego samorządowca – prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza flagi Jeleniej Góry, wywieszone na siedzibie Prezydenta Jeleniej Góry, zostały opatrzone kirem, a flaga miasta na Placu Ratuszowym opuszczona do wysokości połowy masztu.

W holu budynku UM przy ul. Sudeckiej 29, na I piętrze, zostanie od godz. 12.00 wyłożona księga kondolencyjna. Osoby niepełnosprawne, które chciałyby dokonać wpisu proszone są o zgłaszanie się do punktu informacyjnego na parterze tego budynku – tam uzyskają możliwość dostępu do księgi kondolencyjnej.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zechcieli przyjść wczoraj o godz. 20.00 na Plac Ratuszowy, by uczcić w pełnej powadze pamięć Prezydenta Gdańska – powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Ta symboliczna manifestacja sprzeciwu wobec przemocy jest ważna, dowodzi bowiem, że nie ma zgody jeleniogórzan na brutalizację życia publicznego, na agresję, nawet „tylko” werbalną i na przejawy nienawiści. Chcę wierzyć, że tragiczna śmierć Pawła Adamowicza wstrząśnie Polakami na tyle mocno, że nawet w trudnych i kontrowersyjnych sprawach nauczymy się różnić się bez złych emocji.

Tradycją w Parafii pw. św.św. Erazma i Pankracego – Bazylice Mniejszej są nabożeństwa w intencji Jeleniej Góry. Odbywają się z reguły w połowie miesiąca. Dzisiejsze (15.01) nabożeństwo, które rozpocznie się o godz. 18.00 będzie poświęcone dwóm intencjom – Jeleniej Górze i wspomnieniu tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
21%
Nudzi
5
36%
Smuci
0
0%
Złości
6
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
853
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group