Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 10378
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fiskus czeka na formularze

Czwartek, 22 marca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Fiskus czeka na formularze
Fot. Angela
Urząd skarbowy przypomina, że do końca marca złożyć należy zeznania dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych. Do końca kwietnia muszą rozliczyć się osoby fizyczne.

Fiskus zapowiada, że nie będzie dodatkowych terminów na złożenie tych dokumentów.
Pozostało jeszcze tylko kilka dni zostało na złożenie CIT – 8. Wszelkie informacje i pomoc w wypełnianiu tych zeznań można uzyskać w Urzędzie Skarbowym w Jeleniej Górze, który mieści się na ulicy Wolności 121 w pokoju 205 u Anny Gieruk.

Jak mówią jednak pracownicy urzędu największą zmorą ich całorocznej pracy są PIT-y. Jak co roku apelują o złożenie rozliczeń zanim na korytarzach zaczną się tworzyć długie kolejki.
– W tym roku na piętnastego marca mieliśmy 17 tysięcy PIT-ów – mówi Jan Krzyżak, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.
To o siedem tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Niemniej jeszcze około pięć tysięcy osób jeszcze takiego obowiązku nie spełniło, bowiem za rok 2005 wpłynęło około sześćdziesiąt cztery tysiące PITów.

Zeznania o wysokości osiągnięcia dochodu od osób fizycznych złożyć muszą wszyscy, którzy w roku ubiegłym uzyskali jakiekolwiek dochody. Tą zasadę obeszła jednak Anna Klucz.
– Otrzymywałam wynagrodzenie od jednego pracodawcy, nie miałam żadnych odpisów, więc skorzystałam z możliwości rozliczenia mnie przez pracodawcę – mówi pani Anna.

Taka możliwość rzeczywiście istnieje, niemniej podatnik musi spełnić pewne warunki i przede wszystkim musi przestrzegać terminów.
– Jeśli podatnik otrzymywał dochody tylko z jednego źródła to mógł złożyć pismo do pracodawcy z prośbą o jego rozliczenie – mówi Jan Krzyżak. – Należało to jednak złożyć w styczniu. Wówczas taki pracodawca zobowiązany był do wypełnienia PIT-40.
Podobna sytuacja jest z emerytami i rencistami.
Ci, którzy tego nie zrobili, muszą mimo wszystko wypełnić i dostarczyć do nas PIT.

<b> Popracują dodatkowo </b>
By umożliwić wszystkim złożenie PIT-ów w terminie skarbówka już uruchomiła dodatkowy punkt, w którym można uzyskać wszelkie informacje dotyczące formularzy. W kwietniu już wiadomo, że pracownicy będą przyjmować interesantów wyjątkowo w sobotę (28 kwietnia), a w pozostałych dniach kończących kwiecień czas pracy urzędu zostanie wydłużony do godziny 18.
– 30 kwietnia wypada natomiast w poniedziałek – mówi Jan Krzyżak. – W tym roku podatnicy nie będą mogli liczyć na przedłużenie terminu składania zeznań, więc jeszcze raz zachęcam do zrobienia tego jak najszybciej – przypomina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
542
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Pogrzeb motocyklisty – pożegnanie
 
Kościół i wiara
Dziś jedno z ważniejszych świąt kościelnych
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group