Czytających: 9398

III liga: Firlej trafia, Karkonosze zwyciężają

Poniedziałek, 12 października 2015, 10:01
Aktualizacja: 10:12
Cenne zwycięstwo w kontekście walki o trzecioligowy byt zanotowali piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Podopieczni Artura Milewskiego pokonali na wyjeździe niżej notowanych Budowlanych Lubsko 2:0.

Oba trafienia dla Karkonoszy zaliczył Maciej Firlej. Pierwszy gol padł już w 8. minucie spotkania, kiedy to zawodnik biało-niebieskich pokonał golkipera rywali skutecznym strzałem głową. Rezultat meczu ustalony został w 77. minucie. Łukasz Kowalski dobrze dograł do Firleja, a ten trafił do siatki po raz drugi. Po tej wygranej Karkonosze Jelenia Góra przesunęły się na dwunastą pozycję w tabeli. Tyle samo punktów - 15 ma jedenasta w ligowej stawce Polonia-Stal Świdnica. Do bezpiecznej strefy jeleniogórzanie tracą siedem "oczek".

Budowlani Lubsko - Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:1)

Karkonosze: Dubiel, Palimąka, Kuźniewski, Wawrzyniak, Mateusz Firlej, Kraśnicki (83' Lekszycki), Sareło, Wersocki, Szramowiat, Maciej Firlej (90+'' Górski), Kusiak (60' Kowalski)