Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3026
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Finałowy Open Air Ligi Rocka. Już 21 maja przy Lubańskiej

Piątek, 20 maja 2011, 11:03
Aktualizacja: Niedziela, 22 maja 2011, 8:13
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Finałowy Open Air Ligi Rocka. Już 21 maja przy Lubańskiej
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę, 21 maja na Stadionie Miejskim przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze – Cieplicach odbędzie się długo oczekiwany przez fanów ostrego brzmienia Finałowy Open Air Ligi Rocka. W ramach imprezy, jako gwiazda finału wystąpi legendarna kapela polskiej sceny muzycznej – Oddział Zamknięty.

Jeleniogórska Liga Rocka, czyli polsko-niemieckie spotkania młodych muzyków organizowane celem promocji tychże, a także zrzeszania fanów mocnych, rockowych brzmień i gitarowych riffów to jedna z najważniejszych imprez tego typu nie tylko w regionie Dolnego Śląska, lecz w całej Polsce. Wypracowana przez lata „ligowa” formuła na dzień dzisiejszy cieszy się wielką popularnością wśród rozpoczynających karierę sceniczną artystów z kraju i zagranicy, którzy z myślą o miłośnikach „cięższej muzy” dają z siebie wszystko grając na deskach scenicznych w sali Nova Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Występują dla nich, a jednocześnie z nadzieją na sukces, albowiem każdego roku w ramach konkursu międzynarodowe jury wyłania najlepszą z formacji, na którą czeka studio i szereg nagród sprzętowych.

W tegorocznej edycji Ligi Rocka, której wielki finał odbędzie się już w sobotę 21 maja udział wzięły następujące polskie zespoły: ABSYNTH (eksperimental rock/modern metal), BAZA 1 L (hard rock/cross over), GRUNBERG (punk rock), FUNK FICTION (funk rock), MAIGRA (metal), ZESPÓŁ WYCHOWAWCZY (punk rock), EdiTT (chilcore), DZL (hard rock), PEOPLE OF THE HAZE (hard i stoner rock/rock’n’roll), EMANACJA (progrock/artmetal), BOLILOL (rock), COCKROACH (metal/crossover), MEPHARIS (trash/heavymetal), FADE (progresive metal), ZGON (punk/ska, grunge), CRIES IN VAIN (alternative metal), PANCURNIK (punk rock), WHORE LAUGH (groove metal/trash metal), DON’T PANIC (porno metal), INSULT (modern metal). Gościnnie zagrały formacje z Niemiec: A DEAD END SOCIETY (metal core/deathmetal), HEMATOM (skate punk), BRIMA (rock) oraz PANGÄA (metal/hardcore).

Do koncertu finałowego międzynarodowe jury zakwalifikowało pięć zespołów, w tym: BAZĘ 1 L z Poręby na Górnym Śląsku, ABSYNTH z Tarnowskich Gór, PEOPLE OF THE HAZE z Jeleniej Góry/Wrocławia, ZGON z Wronek oraz INSULT z Wrocławia. Podczas imprezy, poszczególne kapele będą oceniane w kategoriach – najlepszy zespół, najlepszy gitarzysta, perkusista oraz basista; najlepszy wokal. Główną nagrodą jest sesja nagraniowa w TR Studio Tomasza Roguli w Warszawie, z kolei nagrody sprzętowe ufundowały firmy Gitary Mayones, Arcade Audio, Fx Music Group, Music Dealer, Box Electronics, Roland Polska, Gewa Music (Laboga), Music Info i Ragtime. Jako gwiazda finału, przed którą jako support wystąpi niemiecka THE SHME()GMA z Saksonii, zagra legenda polskiego rocka – Oddział Zamknięty.

– Jeszcze raz, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym tegoroczna edycja Ligi Rocka odbyła się w tak niezwykłym klimacie. Tym razem, było naprawdę wyjątkowo: ostro, z muzyką na świetnym poziomie i równie świetnymi artystami. W sposób szczególny dziękujemy publiczności, która w liczbie kilku tysięcy pojawiła się w tym roku w Jeleniej Górze. To dzięki wam, Liga Rocka 2011 była imprezą niepowtarzalną, o której nie da się zapomnieć – mówi Andrzej Patlewicz, organizator, pracownik JCK.

Jeleniogórska Liga Rocka to projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013. Partnerem JCK w Jeleniej Górze jest Socjokulturalne Centrum Steinhaus.e.V. Bautzen. Koncert finałowy tegorocznej edycji Ligi Rocka został objęty patronatem Jelonki.com, Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia – Radia Wrocław, Magazynu „Gitarzysta”, „Perkusista”, KarkonoszyPlay, Gazety Wrocławskiej i muzycznego portalu Info Music.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group