Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6449
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Finał ważnej inwestycji

Czwartek, 11 lutego 2021, 10:06
Autor: WAC
Region: Finał ważnej inwestycji
Fot. Polskie Sieci Elektroenergetyczne
Polskie Sieci Elektroenergetyczne uruchomiły 155-kilometrowy ciąg liniowy o napięciu 400 kV, który połączył stacje elektroenergetyczne Mikułowa przy zachodniej granicy kraju i Pasikurowice niedaleko Wrocławia.

Dzięki połączeniu dwóch odcinków nowo wybudowanych linii 400 kV relacji Mikułowa – Czarna i Czarna – Pasikurowice powstała najdłuższa linia elektroenergetyczna w regionie. Zastąpi ona wysłużone linie, które dostarczały energię mieszkańcom Dolnego Śląska od blisko 50 lat.

To kolejna inwestycja w regionie, zakończona zgodnie z przyjętym planem rozbudowy i modernizacji Krajowego Systemu Elektroenergetycznego – informuje Włodzimierz Mucha, wiceprezes PSE S.A. Dzięki nowemu połączeniu zwiększymy bezpieczeństwo dostaw energii do mieszkańców Dolnego Śląska .
Ukończona linia energetyczna wysokiego napięcia jest jednym z kluczowych elementów polskiego systemu przesyłowego – dodaje minister Piotr Naimski - pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. - To część dużego planu inwestycyjnego PSE, którego realizacja pozwoli na przygotowanie naszej energetyki na nadchodzące wyzwania związane z transformacją energetyczną, a także wzmocni niezawodność dostaw energii.

Linia 400 kV Mikułowa – Pasikurowice to jedna z czterech inwestycji liniowych, które PSE zrealizują na terenie województwa dolnośląskiego do 2025 r. Po ich ukończeniu powstanie nowoczesny układ zasilania południowo-zachodniej Polski. Łącznie na inwestycje w infrastrukturę przesyłową na Dolnym Śląsku spółka przeznaczy ok. 950 mln zł. Na budowę linii Mikułowa – Czarna i Czarna – Pasikurowice oraz rozbudowę i modernizację obsługujących je stacji najwyższych napięć PSE otrzymały 380 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Twoja reakcja na artykuł?

19
66%
Cieszy
4
14%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
365
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group