Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6484
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Finał Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 7:11
Aktualizacja: Wtorek, 29 sierpnia 2017, 6:08
Autor: Joanna
Fot. Joanna
W sobotę (26.08) zaśpiewali soliści z całego świata – uczestnicy letnich warsztatów wokalnych, które zostały zorganizowane przez Międzynarodowe Towarzystwo Artystyczne Opera Duch Gór oraz Związek Gmin Karkonoskich. Koncert odbył się przed Pałacem Bukowiec.

XIV Muzyczny Ogród Liczyrzepy rozpoczęto koncertem inauguracyjnym na placu przed Ratuszem w Kowarach 12 sierpnia, a zakończono w sobotę w Bukowcu.

Pięknie przygotowany koncert finałowy festiwalu operowego w Karkonoszach pt. „Letnia Noc Muzyki” z pewnością zapadnie na długo w pamięci tych, którzy w nim uczestniczyli. W delikatnie zaaranżowanej scenerii, na tle pięknie podświetlonego pałacu, wykonano arie operowe i operetkowe, canzony włoskie i hiszpańskie oraz rosyjskie pieśni tradycyjne.

Pomysłodawcą i autorką projektu jest Małgorzata Mierczak, która podczas koncertu zapowiadała solistów - tych, którzy gościli już kiedyś w Bukowcu i tych, którzy pojawili się pierwszy raz.

Podczas tegorocznego, operowego festiwalu zorganizowano kilka koncertów. 14 sierpnia w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbył się XII Międzynarodowy Konkurs Arii z Oper o Karkonoskim Duchu Gór. Następnego dnia można było posłuchać muzyki sakralnej w Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu. 18 sierpnia zorganizowano galę operową w Görlitz. Natomiast przedostatni koncert Gala operowo – operetkowa odbyła się w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Na koncert pożegnalny wybrano romantyczne założenia pałacowo – parkowe w Bukowcu. Opery, które wykonywane były w XIX wieku, dzisiaj są odtwarzane jako znakomita promocja regionu. Koncert trwał około 3 godziny a wstęp na wydarzenie był bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~z innejbajki 28-08-2017 16:26
Zdjęcia nie oddają niestety bogactwa koncertu, nie tylko muzycznego. Publiczności było dużo dużo więcej. A po ostatnim bisie wokalistów i licznie zgromadzonych słuchaczy pożegnały imponujące fajerwerki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group