Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6463
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Finał ferii na wszystkie strony świata w Książnicy Karkonoskiej

Piątek, 30 stycznia 2009, 12:48
Aktualizacja: 12:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Finał ferii na wszystkie strony świata w Książnicy Karkonoskiej
Fot. TEJO
Budową igloo z baloników najmłodsi jeleniogórzanie zakończyli spotkania „Z Książnicą Karkonoską dookoła świata”, które uatrakcyjniły dzieciom zimowe wakacje w mieście.

Przez zabawę do wiedzy, która może się przydać nie tylko w szkole, ale i w życiu – taka idea przyświecała pomysłodawcom cyklu, jaki zaproponowała Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa Jeleniogórskiego Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska. – W sześciu spotkaniach, które odbyły się w naszej bibliotece, wzięło udział kilkudziesięciu młodych jeleniogórzan – mówi Krystyna Spólnik, szefowa placówki. Byłoby ich znacznie więcej, gdyby nie szalejąca grypa, która zdziesiątkowała chętnych.

Zaczęli od Afryki, skończyli na Grenlandii – wcześniej poznali wszystkie lądy na świecie. Zdobyli podstawową wiedzę dotyczącą mieszkańców i zwyczajów. Wszystko nie podczas nudnych zajęć, ale w trakcie ciekawych prezentacji multimedialnych oraz gier i zabaw.

Dziś przyszła kolej na jedno z najzimniejszych zamieszkałych miejsc naszego globu – Grenlandię. Dzieci poznały zwyczaje Eskimosów, rysowały grenlandzkie krajobrazy, a na koniec – zbudowały igloo. Za budulec posłużyły baloniki, które w całość uformował Arkadiusz Siwko. W eskimoskim domku „zamieszkały” zadowoleni z wakacji w Książnicy: Emilia i Ida Kobielskie, Aleksandra Czechowska, Marcelina Cierpka, Barbara Bernacka, Zuzanna Suchowierzch, Agata i Tamara Cichoń oraz Damian Bustowski.

Pomysł zorganizowania takich ferii okazał się strzałem w dziesiątkę. A pracownicy Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej już myślą, jak uatrakcyjnić najmłodszym jeleniogórzanom wakacje w lecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group