Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 5409
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Finał Enervita na trasie pełnej niespodzianek

Niedziela, 14 lutego 2016, 8:28
Aktualizacja: 8:32
Autor: SB–P
Szklarska Poręba: Finał Enervita na trasie pełnej niespodzianek
Fot. Archium Stowarzyszenia Bieg Piastów
Daniel Iwanowski i Katarzyna Witek zwyciężyli we wczorajszym (13.02), trzecim biegu narciarskim w cyklu Enervit Classic 5–10–15 na dystansie 12.5 km na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Bieg ukończyło ponad dwieście osób, co oznacza, że były to najliczniej obsadzone zawody w narciarstwie biegowym w Polsce w tym sezonie. W całym cyklu zwyciężyli Łukasz Bronowicki i Alena Jindriskova.

Trasa była bardzo wymagająca, pełna krótkich, ale forsownych podbiegów i zjazdów, jak również zakrętów. Nie zabrakło jednak także odcinków bardzo szybkich. Najdłuższym był finiszowy zjazd z Górnego Duktu na Polanę Jakuszycką.

- Podkład nie zawsze był dobry, ale taka trasa, bardzo techniczna, oznaczała, że nie wystarczy, że nam narty jadą - komentowała za metą druga wśród pań Joanna Badacz.

- Cieszę się, że mogła pobiec na nartach na takie trasie. Brawa dla organizatorów, że zdołali ją przygotować - mówiła Karolina Woźniewska.

Stowarzyszenie Bieg Piastów przez kilka dni przygotowywało trasę dzisiejszego biegu. Praca polegała na transportowaniu ogromnych ilości śniegu z miejsc, gdzie było go dużo, a gdzie nie był niezbędny, na fragmenty trasy pozbawione śniegu. Trochę pomogła też aura: parę dni przed finałem Enervita sypnęło.
Jak powiedział komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin, dystans został skrócony z 15 do 12.5 km, bo wymagała z niej trasa Jeleniogórska. Jest na niej za mało śniegu, a jej ukształtowanie wymaga dość grubej pokrywy.
Polana Jakuszycka tętniła wczoraj biegowym i narciarskim życiem nie tylko za sprawą Enervita. Równolegle rozgrywane są zawody młodzieżowe Grupy Azoty, a na pozostałych trasach, długości około 30 kilometrów, spacerują i biegają rekreacyjnie amatorzy i turyści.

Bieg finałowy Enervita ukończyły 204 osoby, co oznacza, że pod względem frekwencji był to największy bieg narciarski w tym sezonie w Polsce. Wcześniej w ramach tego cyklu odbyły się biegi na 5 i 10 km.
Za tydzień na Polanie Jakuszyckiej finał cyklu Fischer Cup Biegaj z nami 3/6/9.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group