Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Film o biegu Piastów – to warto zobaczyć

Wtorek, 7 czerwca 2016, 15:12
Aktualizacja: Środa, 8 czerwca 2016, 7:43
Autor: Z–L
Jelenia Góra: Film o biegu Piastów – to warto zobaczyć
Fot. Archiwum
„40 lat Biegu Piastów" – tak nazywa się film, nakręcony przez Zbigniewa Dygdałowicza z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wykorzystał w nim archiwalne materiały, które przekazane zostały przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Premierowy pokaz już 9 czerwca o godz. 18.00 w jeleniogórskim Klubie Kwadrat. Wstęp wolny.

- Znając znakomite umiejętności Zbigniewa Dygdałowicza, jak również jego zainteresowanie historią regionu, jesteśmy pewni, że film warto obejrzeć – twierdzą.

Zapowiedź organizatorów premierowego pokazu: "Od 40 lat na Polanie Jakuszyckiej co roku odbywa się Bieg Piastów. Biorą w nim udział miłośnicy biegów narciarskich z całego świata. Ta masowa i znana na całym świecie impreza narciarska, zaistniała i rozwinęła się dzięki staraniom grupy zapaleńców, którym od początku przewodził Julian Gazdowski. W tegorocznych Archiwaliach pragniemy przedstawić historię i genezę powitana tej imprezy oraz osoby, dzięki którym zyskała ona miano największego zimowego wydarzenia Polsce, znanego również w całej Europie i na świecie".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group