Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 5233
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn na szóstkę

Niedziela, 10 czerwca 2018, 8:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 7:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festyn na szóstkę
Fot. Przemek Kaczałko
Miniona sobota (9.06) była dniem pełnym festynów w Jeleniej Górze. Jeden z nich odbył się w Szkole Podstawowej Nr 6 w Cieplicach, gdzie na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty, a cała społeczność szkolna integrowała się.
- Staramy się każdego roku organizować spotkanie integracyjne, aby lepiej się poznać nie tylko od strony edukacyjnej, ale też w zabawie - podkreśliła Maria Guszała, dyrektor SP 6, która serdecznie dziękowała wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację festynu.

W trakcie imprezy prezentowano uzdolnienia młodych osób - zarówno uczniów, jak i absolwentów, bowiem na scenie zaprezentowali się m.in. bracia Jacek i Wojtek Jeschke - jeleniogórzanie znani m.in. z Tańca z Gwiazdami. Nie zabrakło też uczestników zajęć w Przystani Twórczej, która od lat działa na terenie szkoły.

- Współpraca układa się wspaniale, jestem bardzo zadowolona, że Przystań Twórcza jest w naszej szkole i myślę, że rodzice również - dodała M. Guszała.

Festyn jest inicjatywą Rady Rodziców, a z pomocą nauczycieli, uczniów i licznych partnerów impreza z każdym rokiem jest coraz bogatsza.

- To niesamowite, że od tych czterech lat grupa ludzi chce i poświęca swój prywatny czas, aby wytworzyć taką wspaniałą atmosferę - podkreśliła Urszula Bąkowska-Morawska, przewodnicząca Rady Rodziców w SP 6.

Wśród atrakcji były m.in.: ścianka wspinaczkowa od OSP Piechowice, OSP Sobieszów zrobiło wielką fontannę na ochłodę w ten upalny dzień, był też Karkonoski Park Narodowy z rakietami śnieżnymi, ZST Mechanik z robotyką. Równie duże zainteresowanie budził kucyk ze Stajni Rybnica, egzamin na kartę rowerową, znakowanie rowerów przez policję, pokaz rycerski czy tradycyjna podczas takich imprez loteria fantowa. Dodatkowo było mnóstwo innych gier, zabaw, konkursów. Nie zabrakło smakołyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
905
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group