Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10328
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn na Osiedlu Czarne

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 11:04
Aktualizacja: Wtorek, 5 czerwca 2018, 22:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festyn na Osiedlu Czarne
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (3.06) na Osiedlu Czarne odbył się rodzinny festyn, który od kilku lat wrócił do kalendarza jeleniogórskich imprez. Wśród atrakcji było wiele propozycji skierowanych do dzieci, ale i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. W części artystycznej wystąpili m.in. Kabaret Paka i Jacek Ziobro.

Impreza odbyła się na boisku i placu zabaw przy ul. Nowej, gdzie zjechali przedstawiciele spółek miejskich (MZK, Termy Cieplickie, MPGK, Wodnik), służb związanych z bezpieczeństwem (policja, straż miejska, GOPR, WOPR, ratownicy medyczni) oraz przedstawiciele innych instytucji i organizacji, które uświetniły festyn. Można było pokolorować obrazek z autobusem hybrydowym, poznać specyfikę pracy służb czy skorzystać z miasteczka ruchu drogowego. Nie mogło też zabraknąć dmuchanych zamków, oferty garmażeryjnej oraz loterii fantowej.

Organizatorami festynu byli: Miasto Jelenia Góra oraz Rada Parafialna pw. św. Judy Tadeusza

- Festyn pod hasłem "Dni Czarnego" to okazja do spotkania człowieka z człowiekiem. Nie zamykamy się na samą parafię, ale zapraszamy też wszystkich mieszkańców miasta i turystów, którzy chcą tu przyjść - podkreślił ks. Mariusz Majewski. - Tutaj nikt nie pyta o poglądy, wyznanie, wizję życia. To dobra okazja, aby spotkać się przy muzyce, dobrej kuchni - być ze sobą i rozmawiać - dodał proboszcz.

W imprezie uczestniczyli przede wszystkim mieszkańcy osiedla i pozostałych części Jeleniej Góry. W jednym miejscu spotkały się osoby na co dzień zwaśnione politycznie. Byli przedstawiciele Rady Miejskiej z Leszkiem Wrotniewskim - przewodniczącym na czele, Jerzy Łużniak - zastępca prezydenta, urzędnicy miejscy, a także senator Krzysztof Mróz i wiceminister edukacji Marzena Machałek.

- Miasto nie potrzebuje podziałów. Jak będziemy na dole się dzielili, to będą przegrywać przede wszystkim mieszkańcy - przyznaje Jerzy Łużniak, który jest jednym z mieszkańców osiedla. - Przez kilka lat organizowaliśmy z ks. Jerzym Gniatczykiem, później niestety m.in. choroba księdza nie pozwoliła nam kontynuować festynu, a od trzech lat z księdzem Mariuszem staramy się, aby nadal się odbywał - dodał zastępca Marcina Zawiły.

Dokładnie 4 czerwca (12 lat temu) odbyło się święcenie kościoła na Osiedlu Czarne, co jest też okazją do świętowania.

- W historii po II wojnie światowej na Czarnem nic ważniejszego się nie wydarzyło, jak to, że wspólnota wybudowała kościół - uważa ks. Majewski, który zapowiedział, że dzisiaj (4.06) zostanie poświęcony kolejny obraz w kościele - tym razem dzieło Andrzeja Boj Wojtowicza "Droga do Emaus".

W części artystycznej na scenie wystąpili: Chór Szkolny Dziesiąteczki ze Szkoły Podstawowej Nr 10, Adam Wolak, AMDG - zespół wokalno-instrumentalny Zespołu Szkól Katolickich u św. Pankracego, zespół Karkonosze z Gruszkowa, Kabaret Paka oraz Jacek Ziobro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
754
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group