Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 7105
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal ZOOM zbliża się do finału

Piątek, 24 lutego 2017, 8:48
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2017, 8:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festiwal ZOOM zbliża się do finału
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (24.02) ostatni dzień prezentacji filmów konkursowych podczas jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM Zbliżenia, ale sporo oglądania jeszcze przed nami. W czwartek – poza konkursem – odbyły się pokazy filmów „Las, 4 rano” w reż. Jana Jakuba Kolskiego oraz „Powidoki” Andrzeja Wajdy.

Czwarty dzień festiwalu (drugi z prezentacjami konkursowymi) był też okazją do spotkania z Krzysztofem Majchrzakiem – aktorem obdarzonym oryginalnym poczuciem humoru i szczerością „do bólu”. Zgromadzona publiczność odnosiła się do prezentowanego wcześniej filmu „Las, 4 rano”, zadawała pytania – w tym, co samemu aktorowi nie podobało się w tym filmie, na co gość spotkania szczerze odpowiedział.

Jeleniogórzanie pytali aktora, czy będą mogli doświadczyć jego zdolności muzycznych, w wyniku czego padła deklaracja dyrektorki Osiedlowego Domu Kultury, że zaprosi Krzysztofa Majchrzaka do Jeleniej Góry, aby dał koncert. W sali Kina Lot nie brakowało też nieprzychylnych widzów, ale aktor zwięźle i dosadnie radził sobie z ich krytyką. Było nawet pytanie o kanibalizm w jednej ze scen prezentowanego filmu. - Zjeść człowieka to łajdactwo, ale kto wie czy jemu się to nie należało – zażartował aktor.

W piątek (24.02) w Kinie Lot będzie można obejrzeć „Komunię” i spotkać się z reżyserką Anną Zamecką, a także „Nauczycielkę” w reż. Jan Hřebejk (plus spotkanie z reżyserem). Harmonogram pokazów konkursowych na stronie: www.zoomfestival.pl/pods/4377_program-konkursowy-festiwalu

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group