Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5486
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festiwal Zdrowia z bogatym programem

Wiadomości: Region
Środa, 2 września 2015, 8:12
Aktualizacja: 8:18
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
W Bukowcu odbył się w sobotę (29.08) Festiwal Zdrowia, podczas którego zorganizowano wiele ciekawych wydarzeń. Licznie przybyli uczestnicy mogli odwiedzić dziesiątki stoisk ze zdrową żywnością, z publikacjami traktującymi o zdrowym odżywaniu się, ale także z różnego rodzaju wyrobami pomagającymi w utrzymaniu dobrego zdrowia.

Były także warsztaty kulinarne, podczas których każdy mógł spróbować swoich sił w kuchni. Przez cały dzień można było brać udział w zajęciach nordic walking, narciarstwa biegowego (chodzi oczywiście o naukę kroków), bosakowania, echolokacji, oddechu i ruchu, locking step czy biegania tyłem. Można także było wziąć udział w wielu warsztatach specjalistycznych.

W pałacu w Bukowcu zorganizowano wiele wykładów prowadzonych przez wybitnych specjalistów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady Siergieja Litwinowa (Jak wykorzystać potencjał umysłu do poprawy widzenia) czy Alexa Polańskiego (Każda żywa istota ma swoje pole energetyczne). Nie mniejszym Zbigniewa Sudnika (Właściwości lecznicze i dietetyczne miodu i produktów pszczelich), Grzegorza Żurka, Aliny Żurek, Magdaleny Golachowskiej (Jak poprawić efektywność mózgu), Macieja Dziubli (Wpływ bosakowania na zdrowie ciała, psychikę, umysł, inteligencję, oddech, a w konsekwencji świadomość człowieka), Henryka Weredę (Echolokacja – orientacja w przestrzeni), Andrzeja Zwolskiego (Wpływ inhalacji rodonowych na odporność) czy Marka Jankowskiego (Woda źródlana AOx ze zdroju Jelenia Struga – dlaczego unikatowa i czy na pewno?).

Zaplanowano także wystąpienia: Ewy Aplas (Sztuka oddychania. Dynamiczny i skoncentrowany umysł w zdrowym ciele), Mirosława Góry (Diagnostyka STRD, całościową metoda służąca ocenie stanu psycho-energetycznego badanego organizmu), Małgorzaty Kołodziej (Uzdrawiająca moc gorzkich ziół), Moniki Piaseckiej (Jak zmienić swoje nawyki żywieniowe w 14 dni), Josefusa Zuchantke (Korzeń Światła – pradawna roślina jako lek na dziś i w przyszłości), oraz Izabeli Potrzebowskiej-Kniaziuk (Wszystkie choroby zaczynają się w jelitach. Czy Hipokrates miał rację?), Pawła Arcimowicza (Naturalna medycyna chińska). Jako uzupełnienie tych niezwykle interesujących wykładów posłużył film fabularny Andrzeja Jakimowskiego z audiodeskrypcją IMAGINE. Po południu najwytrwalsi mogli wysłuchać koncertu Wioli Ostaszkiewicz, a następnie przy dźwiękach bębnów szamańskich wpatrywać się w blask ognia odbijającego się w wodach Kąpielnika.

Głównym jednak wydarzeniem był wykład Jerzego Zięby, którego książka Ukryte terapie bije aktualnie rekordy popularności. Pierwszy wykład ogólny pana Zięby zgromadzili w Stodole artystycznej kilkuset słuchaczy. Drugi, bardziej szczegółowy, prawie połowę tego. A, że był on interesujący niech oświadczy fakt, iż trwał od godz. 14.30 do prawie 1 w nocy!

Festiwal Życia został zorganizowany przez Firmę pro-walk, Związek Gmin Karkonoskich, Partnerstwo Ducha Gór i Fundacje Dolina Pałaców i Ogrodów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~. 2-09-2015 9:47
CZY WY sie nauczycie kiedyś pisać o przewidywalnych zjawiskach przed a nie 4 dni po ?
~18sqandal 2-09-2015 11:07
... a co mi tam po wykładach i specjalnym oddychaniu jak ludzie ledwie < dyszą > czekając w kolejkach do lekarzy. Takie < igrzyska > jak te w Bukowcu to o d----pe rostrzaść!
~par... 2-09-2015 11:22
Zaglądam codziennie na jelonkę w poszukiwaniu fajnych imprez,na które mogłabym się wybrać ze znajomymi. Wielki minus za praktyki, by pisać o udanych imprezach po fakcie!!!! :(
~Yrezi Rewor 2-09-2015 21:36
Odbyl..:-( Przepraszam, ale typowe dla Jelnki... Brak slow!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group