Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 3 listopada
Imieniny: Sylwii, Huberta, Marcina
Czytających: 8022
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal sztuki i szkła również dzisiaj

Niedziela, 28 czerwca 2015, 8:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 czerwca 2015, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festiwal sztuki i szkła również dzisiaj
Fot. Tomasz Raczyński
Sobota (27.06) była pierwszym z dwóch dni Art&Glass Festiwalu, który odbywa się w Jeleniej Górze. Od samego rana na Placu Ratuszowym trwały pokazy tworzenia pięknych form ze szkła, a także wypalania ceramiki. Z kolei w Muzeum Karkonoskim można oglądać wystawę Vladimira Kleina i Barbary Idzikowskiej.

Wystawcy z Polski i Czech zaprezentowali jeleniogórzanom swoje rękodzieła w postaci osobliwej biżuterii, grawerowanych i przepięknie zdobionych szkieł, które można było kupić. Swój kącik mieli też najmłodsi, którzy pod namiotem tworzyli m.in. dzieła malarskie, a przed wejściem można było obejrzeć pomysłowo ozdobione jelonki w wykonaniu uczniów jeleniogórskich szkół podstawowych.

Swoją strefę miało również Radio ZET, które tego dnia gościło w Jeleniej Górze, w ramach ZET Cafe, częstując mieszkańców i turystów pyszną kawą.

Kto nie zdążył wczoraj pojawić się na Placu Ratuszowym, może to zrobić dzisiaj (28.06) w godzinach 10:00 – 18:00.

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
568
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Co się stanie, gdy będziesz robił 100 pompek każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Koszykówka
Kraków zdobywa Jelenią Górę
 
Aktualności
Awantura na cmentarzu
 
Inne wydarzenia
Bieg Niepodległości wraca na ulice Jeleniej Góry. Szykują się utrudnienia
 
112
Wypadki drogowe – październik 2025
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group