Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3666
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal Nauki zachwycił po raz dwunasty

Niedziela, 1 czerwca 2014, 6:20
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2014, 13:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Festiwal Nauki zachwycił po raz dwunasty
Fot. Ernest Grzeszczakowski
Słowa Alberta Einsteina "Najpiękniejszym, co można odkryć jest tajemnica, do której wiedzie nauka" były motywem przewodnim XII Festiwalu Nauki, który odbył się w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze.

Formułę tego festiwalu wypracowali nauczyciele z Gimnazjum nr 3, z którym "Elektronik" połączył się w 2011 roku i od 2012 roku grono pedagogiczne i uczniowie wspólnymi siłami rozwijają imprezę. Na oficjalnym rozpoczęciu nie zabrakło przedstawicieli Miasta, dyrektorów i nauczycieli z innych jeleniogórskich szkół, a także przyjaciół szkoły - prywatnych sponsorów, którzy ufundowali nagrody w konkursach. Honorowy patronat objęli: prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz senator RP Józef Pinior.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego apelu, w którym po przemówieniach dyrektora placówki i przedstawicieli Ratusza, przybliżono postać patronów Gimnazjum nr 3 Janusza Kusocińskiego oraz "Elektronika", czyli Obrońców Poczty Polskiej. Następnie odbył się pokaz akrobatyki sportowej, a także taneczny występ uczennic gimnazjum.

Na uczniów i przybyłych gości czekały m.in.: średniowieczna osada-wioska, warsztaty rzeźbiarskie, pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także występy muzyczne zespołu Tomasza Gadziny ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Tradycyjnie nie zabrakło też kiełbasek z grilla, a także licznych konkursów tj.: quizu geograficznego, konkursu literowania Spelling, konkursu o patronie szkoły, karaoke, turnieju szachowego, mistrzostw szkoły w sudoku czy "dyktanda o pióro prezydenta Jeleniej Góry". W salach gimnastycznych i na boisku odbywały się konkurencje sportowe.

Oprawę muzyczną zapewnił zaproszony specjalnie z tej okazji zespół młodych akordeonistów „Cześki” z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Wojciech Kowal i Mateusz Wójcik. Uczniowie w klasie akordeonu nauczyciela Tomasza Gadziny grali znane i popularne tematy muzyki filmowej oraz Libertango Astora Piazzolli. Występ spotkał się z żywiołowym aplauzem.

- Oceniam tegoroczny festiwal jako bardzo udany. Jego celem jest propagowanie nauki, kultury i sztuki w szeroko pojętym zakresie tak, żeby dzieci mogły poobcować ze wszystkimi dziedzinami w sposób wesoły - powiedział jeden z koordynatorów imprezy, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze Piotr Iwaniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group