Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7711
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festiwal Nauki zachwycił po raz dwunasty

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 czerwca 2014, 6:20
Aktualizacja: Piątek, 6 czerwca 2014, 13:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Ernest Grzeszczakowski
Słowa Alberta Einsteina "Najpiękniejszym, co można odkryć jest tajemnica, do której wiedzie nauka" były motywem przewodnim XII Festiwalu Nauki, który odbył się w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze.

Formułę tego festiwalu wypracowali nauczyciele z Gimnazjum nr 3, z którym "Elektronik" połączył się w 2011 roku i od 2012 roku grono pedagogiczne i uczniowie wspólnymi siłami rozwijają imprezę. Na oficjalnym rozpoczęciu nie zabrakło przedstawicieli Miasta, dyrektorów i nauczycieli z innych jeleniogórskich szkół, a także przyjaciół szkoły - prywatnych sponsorów, którzy ufundowali nagrody w konkursach. Honorowy patronat objęli: prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz senator RP Józef Pinior.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego apelu, w którym po przemówieniach dyrektora placówki i przedstawicieli Ratusza, przybliżono postać patronów Gimnazjum nr 3 Janusza Kusocińskiego oraz "Elektronika", czyli Obrońców Poczty Polskiej. Następnie odbył się pokaz akrobatyki sportowej, a także taneczny występ uczennic gimnazjum.

Na uczniów i przybyłych gości czekały m.in.: średniowieczna osada-wioska, warsztaty rzeźbiarskie, pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także występy muzyczne zespołu Tomasza Gadziny ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Tradycyjnie nie zabrakło też kiełbasek z grilla, a także licznych konkursów tj.: quizu geograficznego, konkursu literowania Spelling, konkursu o patronie szkoły, karaoke, turnieju szachowego, mistrzostw szkoły w sudoku czy "dyktanda o pióro prezydenta Jeleniej Góry". W salach gimnastycznych i na boisku odbywały się konkurencje sportowe.

Oprawę muzyczną zapewnił zaproszony specjalnie z tej okazji zespół młodych akordeonistów „Cześki” z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Wojciech Kowal i Mateusz Wójcik. Uczniowie w klasie akordeonu nauczyciela Tomasza Gadziny grali znane i popularne tematy muzyki filmowej oraz Libertango Astora Piazzolli. Występ spotkał się z żywiołowym aplauzem.

- Oceniam tegoroczny festiwal jako bardzo udany. Jego celem jest propagowanie nauki, kultury i sztuki w szeroko pojętym zakresie tak, żeby dzieci mogły poobcować ze wszystkimi dziedzinami w sposób wesoły - powiedział jeden z koordynatorów imprezy, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze Piotr Iwaniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~absolwent 1-06-2014 10:36
"Tanecny występ uczennic gimnazjum" zapomnieliscie dodać, że to był taniec brzucha i tyłeczka. a gdzie foto ? Ciekawe, czy zaproszeni panowie, przed którymi tańczyły panienki. byli zachwyceni. bravo dla nauczyciela - koordynatora ! ale w końcu pan Piotr jest normalnym facetem. a panienki, no cóż fajne laseczki, trudno sięd ziwić, ze organizator p. Piotr nie widział nic niestosownego. Kiedyś to były festiwale w tej szkole, ale teraz chłopakom z technikum trzeba coś pokazać, no i pokazują małolaty gołe brzuchy. .pozdrawiam PANA PRZEORSKIEGO i nauczycieli gimnazjum bo za moich czasów takie rozpoczęcie miało styl i klasę
~elektronik 1-06-2014 10:56
organizatorem imprezy jest szkoła, koordynatorzy odpowiadali za jej przebieg, nagrody, promocję, a nie za każdy konkurs czy występ. Mi impreza bardzo się podobała, a najbardziej nagrody w postaci karnetów i wejściówek. PS. Co ma pan Piotr do występu tańczących gimnazjalistek??? To ktoś z gimnazjum je zorganizował, każdy jeden koordynator miał swoje projekty i zadania, pan Piotr z panią Ewą i panią Marzeną mieli mimów i dyktanda :P
~do 10:36! 1-06-2014 12:20
Ktoś kto patrzy na tańczące gimnazjalistki przez pryzmat erotyzmu sam ma ze sobą problem. Lepiej udaj się na leczenie póki żadna z nich nie padła twoją ofiarą. Dla Ciebie powinny tańczyć w sutannach za snickersa?
~Brązowy mim 1-06-2014 13:23
Uważam cały event za bardzo udany. Mimo że nie miałem okazji go podziwiać w całości, bo miałem powierzone zadanie. To rozmawiałem z ludźmi i byli pozytywnie zaskoczeni. Co do przedmówcy, który był bardzo oburzony występem tanecznym to radzę mieć na uwadze że takie pokazy taneczne mają miejsce w wielu imprezach realizowanych w szkolę, bo mamy bardzo uzdolnione tancerki.
~Manga77_Adek 1-06-2014 17:18
Nie ma co narzekać, dobrze kręciły ;]
~` 1-06-2014 18:12
ale jaja - czy tylko na tym festiwalu gimnazjalistki tyłeczkami kręciły? sorry "uzdolnione tancerki" Rodzice muszą być dumni!
~uczennica 1-06-2014 22:10
Uważam, że ,,Festwial Nauki'' w tym roku okazał się być na bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim konkursy i inne atrakcje nie zostały powielone z poprzednich festiwalów odbywających się w tej szkole. Serdecznie gratuluje panu Piotrowi Iwańcowi który swoim ogromnym nakładem pracy włożył w ten festiwal serce i pokazał, że nauka może być jeszcze ciekawsza a przede wszystkim, że język polski jest NAJWAŻNIEJSZY.
~absolwent 2-06-2014 2:17
Oby tylko za popularyzowanie nauki nie brali się nasi nałkoffcy, bo sp... sprawę jak wszystko, co wezmą w swoje dwie lewe ręce.
~oo 2-06-2014 12:33
Wybory się zbliżają Zawiła i Pinio się uaktywnili.
~ 2-06-2014 14:31
"jakimi wspólnymi siłami rozwijają imprezę". Elektronik? Oni nic nie robią, w tym roku też. Wieczni malkontenci, leserstwo. Koordynator - wow! Widać było, jak się angażował. Żenada... ale tak jest jak się... bo za dużo powiem... Wiadomo, że impreza to była i jest p. Przeorskiego, to On był inicjatorem, a teraz go zabrakło - czyżby Ciesielski całkowicie go wyeliminował? Już się tak rozpanoszyli, że czują się jak u siebie...SERDECZNE POZDROWIENIA DLA P. MARKA PRZEORSKIEGO!
~do belfrów 2-06-2014 22:10
Ludzie, załatwcie to pomiędzy sobą, a nie na forum. Co chcecie udowodnić, ze nienawidzicie się wzajemnie? Przecież nie cofnie się tego, co się stało. Jesteście jedną szkołą. I czy to się wam podoba, czy nie, musicie RAZEM iść do przodu. Razem, a nie każdy w swoją stronę, razem, a nie przeciw sobie.
~obiektywny czytelnik 3-06-2014 7:07
Ludzie, większość wypowiedzi, to wypowiedzi osób postronnych, którzy mają tylko na celu sprowokować i podjudzić innych do takich słów jak powyżej, aby tylko coś się działo pod artykułem. Najłatwiej podszyć się pod kogoś i pisać bzdury.
~belfer 3-06-2014 20:06
Nie można przemilczeć faktu, że od dwunastu lat to nauczyciele G3 pracują nad wszystkimi Festiwalami angażując przy tym młodzież , to oni byli inicjatorami tego przedsięwzięcia, tymczasem kolejny raz czytamy w komentarzach że to zasługa jedynie dyrektora! Przykro nam bardzo również z tego powodu,że przedstawiono grono obu szkół jako zwaśnione, wręcz nienawidzące się, a to kolejna bzdura wyssana z palca! Od momentu połączenia razem przygotowujemy tę imprezę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group